Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Oyun oynamanın adalet, paylaşma, dostluk ve kurallara uyma gibi değerlerle ilişkili olduğunu düşünüyor musunuz? Niçin? Açıklayınız.

a. Aşağıdaki cümleleri inceleyiniz. İki nokta ( : ) işaretinin kullanıldığı yerleri açıklayınız.

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Aile büyüklerinizin küçüklüklerinde oynadığı bir oyunu tanıtınız. Oyunun oynanma şeklini yönergeler hâlinde yazınız.

Aile büyüklerinizin küçüklüklerinde oynadığı bir oyunu tanıtınız. Oyunun oynanma şeklini yönergeler hâlinde yazınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Aile büyüklerinizin küçüklüklerinde oynadığı bir oyunu tanıtınız. Oyunun oynanma şeklini yönergeler hâlinde yazınız.

3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı

3. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimiz için en önemli derslerden biri olan Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabının Cevaplarını sizler için hazırladık. Bazen öğrencilerimiz ve velilerimiz Türkçe Ders Kitabının içindeki soruları ayrı ayrı araştırabiliyor. Biz de bu sebepten dolayı soruları sizler için ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz.

Bu yayınımızda ise ele alacağımız dersin kategorisi:  “3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen suali yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Bakalım bu sayfamızdaki sorunun cevabı nedir, birlikte inceleyelim.

Soru: Aile büyüklerinizin küçüklüklerinde oynadığı bir oyunu tanıtınız. Oyunun oynanma şeklini yönergeler hâlinde yazınız.

  • Cevap: Oyunun adı: İstop
    Oyuncu sayısı: En az 4 kişi
    Malzeme: Top
    Oyunun oynanma şekli: Bir kişi ebe olur. Ebe olan kişi havaya topu atarak birinin adını söyler. Adı söylenen kişi topu havada tutmaya çalışarak istop der. Kaçmaya çalışan kişiler istop denince oldukları yerde durur. Ebe duran kişileri vurmaya çalışır. Vurulan kişi üç kere vurulursa oyundan çıkar.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir