Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Akilah Azra Kohen Aeden Bir Dünya Hikayesi Kitap Özeti
Akilah Azra Kohen Aeden Özet

Akilah Azra Kohen Aeden Bir Dünya Hikayesi Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Akilah Azra Kohen Aeden Bir Dünya Hikayesi Kitap Özeti

“Aeden – Bir Dünya Hikayesi” 2016 yılında Destek Yayınları’ndan çıkan 616 sayfalık bir roman. “Aeden – Bir Dünya Hikayesi” Dünya Edebiyatının önemli ve tanınmış yazarlarından olan Akilah Azra Kohen. Masalla gerçeğin içi içe olduğu “Aeden – Bir Dünya Hikayesi” Akilah Azra Kohen’in mükemmel üslubuyla yazılmış.

Akilah Azra Kohen “Aeden – Bir Dünya Hikayesi” kitabından küçük bir bölüm.

…Ahşap zeminin üstüne çıkıp kendi noktalarına oturdular. Ailede herkesin, bu zemin üstünde bir yeri vardı. Baruh Baba, her baba­nın ailesi için böyle bir zemini tasarlamaya yetecek bilgiye, güce ve aydınlığa sahip olması gerektiğini aksi halde insanın insanlığı­nı keşfedemeyeceğini anlatmıştı.

Çocukların oturmasını bekledikten sonra Surza kalkıp zemi­nin tam merkezine oturdu. Bir an ikisine baktı, bu bakışta şefkat değil, dikkat vardı. Surza bir şey paylaşmak ve paylaştığı şeyin çok iyi anlaşılmasını istiyordu. Konuşmaya başladığında kelimeler ta­şıdıkları kararlılığın netliğiyle tek tek çıktılar dudaklarından: “Doğduğumuzda hep sorularımız yakın çevremize yöneliktir. Çevremizi anladığımız ölçüde yaşadığımız gezegeni anlamaya, ge­zegenimizi anladığımız ölçüde evreni anlamaya, evreni anladığı­mız ölçüde kendimizi anlamaya ve kendimizi anladığımız ölçüde Çi’yi anlamaya programlanmışız” dedi.

Sonje tetikte asıl bombanın patlamasını beklerken Numi umursamaz sadece dinledi, bu konuşma da neyin nesiydi!

Surza Numi’ye döndü: “Mükemmelliği tetikleyen şey eksiklik duygusudur. Bu duygu, senin en büyük engelleyicin ya da kendi potansiyelini doldurmakta en büyük gücün olabilir Numi. Sürekli neden eksik olduğuna takılıp kendirii yargılamaya geçersen seni engeller, ama bu eksiklik hissinin seni kendi mükemmelliğine ta­şıyan bir motivasyon olduğunu anlarsan, çabaya geçersen kendi potansiyeline dolarsın. Kendini eksik hisseden biri mükemmelli­ğe, kendini tam hisseden birinden daha yakındır” dedi.

Surza Sonje’ye dönerken Numi konuşmaya karar verdi. Surza’yı incitmek istemiyordu ama kendisine gösterilmeyen dürüstlüğün değerini bilecek kadar özlemini çekmişti ve dürüst olmalıydı. Sur­za ağzını açarken Numi lafa girdi. “Sürekli neden eksik olduğuma takılan ben değilim, sizsiniz!” dedi, Sonje’ye döndü, kaybedecek…

Akilah Azra Kohen keleme aldığı “Aeden – Bir Dünya Hikayesi” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir