Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kompoziyon

“Akıllı düşman, akılsız dosttan iyidir.” Sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Bugünkü yazımızda “Akıllı düşman, akılsız dosttan iyidir.” Sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız. kompozisyon konusunu ele alacağız.

“Akıllı düşman, akılsız dosttan iyidir.” Sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Akıllı düşman ne yapacağını kestirebileceğiniz biridir. Oysaki akılsız dost ne yapacağını bilemeyeceğiniz, sizi çoğu zaman zor durumda bırakabilecek biridir. Tercih sizin ama düşünün siz hangisini hayatınızda isterdiniz? Bir yanda güvenip sizi yarı yolda bırakabilecek bir dost mu yoksa saygı duyduğunuz aklıyla davranan bir düşman mı? Çünkü düşmanı tanırsanız hareketlerini önceden kestirebilirseniz onun önlemini almanız da kolaylaşacaktır. Bu durum da sizin mutsuz olmanıza sebep olacak her türlü davranıştan veya olaydan uzak olmanız anlamına gelecektir. Oysa akılsız bir dost sizi her an zorda bırakabilir, mutsuz olmasına yol açabilir. Çünkü dost diye güvendiğiniz birinin akılsızlığı sizi daha çok üzer. Sonuçta vermiş olduğunuz bir değer var ve bu değerin saçmalıklarla yok oluşunu izlemek sizleri mutsuzluğa sürükleyecektir. O yüzden lütfen çevrenizde akılsız dost biriktirmek yerine akıllı düşmanın olmasına dikkat ediniz.

Sizler için “Akıllı düşman, akılsız dosttan iyidir.” Sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız. konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close