Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Akıllı olması insanı Allah inancına nasıl ulaştırır?
5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Netbil Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

Akıllı olması insanı Allah inancına nasıl ulaştırır?

Sponsorlu Bağlantılar


Akıllı olması insanı Allah inancına nasıl ulaştırır? Açıklayınız.

Cevap:

İnsan aklını kullanarak yaratılanlara bakıp Allah’ı bulabilir. Bununla ilgili en önemli örnek bize Kur’an-ı Kerimde Hz. İbrahim’in Allah’ı bulmasını örnek gösterebiliriz. Kainata baktığımızda Etrafımızdaki nimetlerin ve güzelliklerimin bir yaratıcısı olması gerektiğini anlıyoruz. Bu evrendeki oluşan şeylerin hiçbiri tesadüfen olamaz.

Nasıl ki bir tablonun ressamı, bir masanın, marangozu, bir binanın mühendisi olmadan olamayacağını bildiğimiz gibi bu kainattakilerinde muhteşem bir yaratıcının eseri olması lazımdır.

Faydalı Bilgi: Herkes geleceği öğrenmek gelecekte kendisini ne beklediğini bilmek ister. Bizlere bu konuda en güzel tüyolar veren “burçlar”dır. “Burçlar”a bakarak çoğu zaman bizi nasıl bir haftanın ayın hatta yılın beklediğini bilebiliriz. Böylece burçlar sayesinde hayatımıza yön verme şansımız olur. “Burçlar” sadece gazete köşeleri ya da kitaplarda kalmamalı. İnternetin nimetlerinden biri de “burçlar”ı birçok siteden size sunmaları. Ancak bizim farkımız “burçlar”la ilgili en güncel yazıları ve tahminleri sizlere sunmamızdır. “Burçlar”ı bilindik genel tahminlerle değil gökyüzünün ve geçmişin birikimi ile son zamanlarda yayımlanmış sağlam kaynakları temel alarak sizlere sunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda “burçlar ve yalan” yayınımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Görüş ve yorumlarınız bu konuda bizler için çok değerli. Gelecek güzel günlerin sizlerle olması dileğiyle.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir