Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Aklımda Hep Sen Kitap Özeti Kürşat Başar

Edebiyat severler Kürşat Başar‘ın yazmış olduğu Aklımda Hep Sen kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Kürşat Başar Aklımda Hep Sen Kitap Özeti

Aklımda Hep Sen” 2019 yılında Everest Yayınlarından çıkan 392 sayfalık bir kitap. “Aklımda Hep Sen” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Kürşat Başar tarafından kaleme alınmış. “Aklımda Hep Sen Özeti”ne baktığımızda ise günün birinde, seyahate çıkıyorum diyerek birdenbire evini, ailesini, küçük kızını terk edip kendisine bambaşka bir hayat kuran kayıp bir babanın bıraktığı büyük boşluğu nasıl doldurabileceğini bilemeyen Ebru’nun, bilinmeyen bir yere doğru çıktığı tren yolculuğunda anımsadıklarıyla, çocukluktan genç kızlığa evrilme, büyüme, yalan söylemeyi öğrenme, kendini arama, geçmişle hesaplaşma ve hayatının ilk ve son gerçek aşkını bulma serüvenin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Ama bilmiyordum ki, özellikle duyguların, insan davranışının çılgınca savrulmalarının aslında böyle basit açıklaması yoktur. Deli gibi sevdiğiniz birine onun sizi neden öyle sevmediğini sor­duğunuzda vereceği cevap neyi açıklayabilir ki?

Ve açıklasa bile sahiden sizi rahatlatır mı?

Annem yine de uzun süre bunlara inanmadı.

Herkese hatta Sedaya bile babamın uzun bir iş seyahatine gittiğini söyleyerek oyalandık.

Ama sonunda anneannem geldi ve duruma el koydu.

Doğrusu o günlerde tam olarak ne düşündüğümü, ne hissetti­ğimi hatırlamıyorum. Şaşkındım galiba. Çok üzülmüş müydüm? Bilmiyorum. O ilk geceden sonra ağladığımı da sanmıyorum.

Sürekli gelen gidenlerle bu konu konuşuluyor, herkes ben gelince fısıldamaya başlıyor, kimileri babamın bir maceraya kal­kıştığını, zamanla hatasını anlayıp döneceğini, kimileri namussuz bir kadına kapıldığı için yakında zaten kapıya konulacağını, paraları bitince kadının onu bırakacağını, kimileri de beni özleyip nasıl olsa yakında arayacağını söylüyordu.

Büyüdükçe, yıllar geçtikçe bunları unuttum. Ya da galiba unuttuğumu sandım, öylesine derin, sonsuz bir uçuruma göm­düm ki tüm bunların üstesinden rahatlıkla geldiğimi sandım. Öyle ki artık babamın yüzünü bile doğru dürüst hatırlamıyor­dum. Bir keresinde Seda, “Peki ben ne yapayım, benim annem de babam da yok ve onları hiç görmedim,” demişti. Öyle ya, babam da kazada ölmüş olabilirdi. Bunu böylece kabullenmek çok mu zor?

Kürşat Başar’ ın kaleme aldığı Aklımda Hep Sen tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close