Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi ürünleri satın alırken bu ürünlerin yapılma ve tüketim koşullarına daha çok dikkat edilmelidir belirtiniz

TSE Başkanı "TSE tüketicileri koruyan bir mühürdür." sözü ile ne anlatmak istemiştir açıklayınız

Ana Sayfa / Sorularınız / Alışveriş sırasında bir ürünün son kullanma tarihinin geçtiğini fark etseniz bu durumda ne yaparsınız anlatınız
Ödev Soruları

Alışveriş sırasında bir ürünün son kullanma tarihinin geçtiğini fark etseniz bu durumda ne yaparsınız anlatınız

Sponsorlu Bağlantılar


Alışveriş sırasında bir ürünün son kullanma tarihinin geçtiğini fark etseniz bu durumda ne yaparsınız anlatınız

Hemen kasiyere ya da iş yeri sahibine durumu anlatırım. Ona ürünü kaldırmalarını söylerim. Çünkü bu ürünün artık kullanılamayacağını, tüketicinin alabileceği bir ürün olmaktan çıktığını söylerim. Eğer ciddiye almazsa onu gerekli yerlere şikayet edeceğimi de söylerim.

Faydalı Bilgi: Deyimler insana kullandığı dili en kıvrak şekilde kullanma imkânı sunar. Deyimler sayesinde bizler geçmiş zamanda toplumun yaşadıkları tecrübeleri bilme şansı buluruz. Bu deyimlerin nasıl ortaya çıktığı kimler tarafından oluşturulduğu kısaca “deyimlerin hikâyeleri” bizler için hala tam bilinen bir şey değil. Eldeki kaynaklar ölçüsünde “deyimlerin hikâyeleri” için söylenen ve geçmişte kaleme alınan kaynaklardan faydalanarak bir çalışma hazırladık. Bu çalışmada “deyimlerin hikâyeleri”, o deyimin kullanım alanı, insanların o deyime yükledikleri anlam yer alacaktır. Yüzlerce deyim arasında sizler derleyeceğimiz bu hikâyeler umarım sizlere hem günlük hayatta hem de diğer alanlarda yardımcı olacaktır. Sizler de bildiğiniz, derlediğiniz “deyimlerin hikâyeleri”ni bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir