Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Almanyanın Amerikanın Ve Fransanın Belirgin Özellikleri Nelerdir
Ödev Soruları

Almanyanın Amerikanın Ve Fransanın Belirgin Özellikleri Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar


Almanyanın Amerikanın Ve Fransanın Belirgin Özellikleri Nelerdir

Bir Yerküre veya Dünya Haritasındaki Ülkeleri İnceleyiniz Seçtiğiniz Üç Ülkenin Adını Yazınız Bu ülkelerin Belirgin Özelliklerini Açıklayınız

Almanya çalışkanlığı, insanlarının  iş disiplinleri, teknolojide ve endüstride gelişmiş olmasıyla bilinen bir ülkedir. Ülkede uzun yıllar mark kullanılıyordu. Bunun yanında Frankfurt Kitap Fuarı , Araba fuarları da önemlidir.

Amerika ise Özgürlük Heykelinin yanında Dünyadaki en güçlü devletlerden biri olması, NBA basket liginin olması, New York ve Hollywood’uyla bilinmektedir.

Son olarak şarabı, Eyfel Kulesi, aşk cafeleri, peyniri, tarihi ve tursitik güzellikleriyle bilinmektedir.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

11 Yorumlar

  1. güzel tavsıye ederım işime yaradı 🙂

  2. Teşekkürler

  3. Teşekkrler

  4. Teşekkrler güzelmiş

  5. he simdi anladım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir