Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Canan Tan Başıbozuk Sevdalar Kitap Özeti

Mehmet Anıl Afet Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Alper Canıgüz Kan ve Gül Kitap Özeti

Alper Canıgüz Kan ve Gül Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Alper Canıgüz Kan ve Gül Kitap Özeti

Kan ve Gül” 2017 yılında April Yayıncılık’tan çıkan 216 sayfalık bir kitap. “Kan ve Gül” eserinin yazarı Cehennem Çiçeği, Tatlı Rüyalar ve Gizliajans kitaplarıyla tanıdığımız Alper Canıgüz. Alper Canıgüz “Kan ve Gül” kitabında fantastik bir polisiye romanı. Kan ve Gül fantastik bir polisiye romanı olmasına rağmen bir hayli komik.

Alper Canıgüz Kan ve Gül kitabından küçük bir bölüm.

-Babacım, dünyanın en zor sorularına bile cevabın var, peki söyle bakalım, sensiz nasıl duracağım o koca şehirde?”

“Her sevginin merkezinde özlemek vardır kızım. Özlemedi­ğini sevmez insan. Biraz özleşiriz, özleşiriz ki sıra kavuşmaya gelsin. Güneş neden batıyor sanıyorsun, özleyelim de tekrar isteyelim diye. İnsan neden uyuyor sanıyorsun, özleyelim de uyanalım, tekrar dönelim işimize gücümüze diye. Dünyada neden kötülük var sanıyorsun, iyiliği özleyelim de iyi insanlar da olsun diye. Her şey zıddıyla bilinir canım kızım. Babanı özle ki babanı daha çok sev.”

Benden 4 yaş küçük bir kız kardeşim var. Babamın onu ben­den daha çok sevmesinden çok korkardım. Neyse ki babam beni hiç unutmadı. Onu da seviyor ama bana daha bir içten “canım kızım” diyor.

Evin küçük anneliğini yapıyorum ben. Annem gelen gidenle o kadar meşgul ki, bizim ufaklık hep benim kucağımda. Bazı teyzeler ismimi unuttu, küçük anne diyorlar bana. Hep baba baba diyorum ama annelik gerçekten çok zor işmiş. Annemi de çok seviyorum. Dünyanın en güzel annesi o. Babam ona hep, “Allah razı olsun hanım” diyor.

İnsan, başkalarına teşekkür etmez mi baba. Neden anneme sürekli Allah razı olsun diyorsun?”

İnsan en çok eşinin rızasını almalı canım kızım. Onu mem­nun etmeli. En büyük hak hanımın erkeğine, erkeğin de hanımına hakkıdır. Önce onlar birbirinden razı olacaklar ki iş diğerlerine gelsin. Annen, ben, kardeşin, sen yetmiyormuşuz  bir de gelen gidenle ilgileniyor. Bir kez de ‘Of bey, yoruldum demedi. Konuşan benim ama asıl bilen annendir. Çünkü hizmet işi mutfaktan başlar.”

Alper Canıgüz’ün kaleme aldığı “Kan ve Gül” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. tavsiye ederim güzel kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir