Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıda verilen kelime kartlarını boyayınız. "Astronot, roket, gezegen” kelimelerini cümle içerisinde kullanınız.

Metindeki gerçek unsurları ve hayal unsurlarını yazınız.

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Anlamını bilmediğiniz kelimeleri sözlüğünüzden bulup anlamlarını okuyunuz. Kelimeleri ve anlamlarını kelime defterinize not ediniz.

Anlamını bilmediğiniz kelimeleri sözlüğünüzden bulup anlamlarını okuyunuz. Kelimeleri ve anlamlarını kelime defterinize not ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Anlamını bilmediğiniz kelimeleri sözlüğünüzden bulup anlamlarını okuyunuz. Kelimeleri ve anlamlarını kelime defterinize not ediniz.

3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

3. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimiz için en önemli derslerden biri olan Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabının Cevaplarını sizler için hazırladık. Bazen öğrencilerimiz ve velilerimiz Türkçe Ders Kitabının içindeki soruları ayrı ayrı araştırabiliyor. Biz de bu sebepten dolayı soruları sizler için ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz.

Bu yayınımızda ise ele alacağımız dersin kategorisi:  “3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen suali yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Bakalım bu sayfamızdaki sorunun cevabı nedir, birlikte inceleyelim.

Soru: Anlamını bilmediğiniz kelimeleri sözlüğünüzden bulup anlamlarını okuyunuz. Kelimeleri ve anlamlarını kelime defterinize not ediniz.

  • Cevap:
  • Astronot: Uzay çalışmalarına katılmak için eğitilen kişidir.
    Roket: Roket, tepki esasına göre havada ve uzay boşluğunda büyük bir hızla hareket eden bir ulaşım aracıdır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir