Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri Kitap Özeti Tunay Devrim

Edebiyat severler Tunay Devrim tarafından yazılan Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Tunay Devrim Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri Kitap Özeti

Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri” 2021 yılında Hiperlink Yayınlarından çıkan 80 sayfalık bir kitap. “Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Tunay Devrim tarafından kaleme alınmış. “Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri Özeti”ne birlikte bakalım.

Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri Arka Kapak Yazısı

Yaşadığımız coğrafyada aynı havayı soluyan, aynı güneşin kavurduğu ve aynı denizin tuzunu tadan insanlar olarak, bu topraklara izini bırakabilmiş kim varsa hepsine kültür çalışmaları için minnet borcumuz var demektir. Bu kitabın yazılış amacını da, yaşadığımız kent Antakya’ya, şiirleri, araştırmaları, dil çalışmaları ve dergicilik faaliyetleri ile katkıda bulunan kültür insanı Ömer Hilmi Tsey’i tanıtmak oluşturdu. Onun Arap harfli Türkçe şiir kitabı Yurda Dair Görüşler ve Duyuşlar’da yer alan şiirleri, hem Antakya’nın çok kültürlü yapısını anlatması, hem de şairin Türk edebiyatının bir parçası olduğunu göstermesi bakımından önemlidir ve bu çalışmayla bu gerçek ortaya konmuştur.

Tunay Devrim tarafından kaleme alınan Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey 1898-1961: Hayatı-Edebi Kişiliği ve Eserleri tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!