Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Ara Tatillerde Kurs Yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün Destekleme ve Yerleştirme Kurslarıyla ilgili yeni kararlar aldı ve bunları az önce açıkladı. Alınan kararlar içerisinde kursların yapılmayacağı zamanlar ve ekstra eklenen sınıflarda bulunuyor. Ara tatillerde kurs yapılmayacak. Hangi sınıflar Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına dahil edildi? İşte haberimizin detayları…

Ara Tatillerde Kurs Yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yerleştirme Kurslarında bazı değişikliklere gitti. Her yıl açılan ve 8., 12. sınıf ve açık ortaöğretimden mezun adaylar için yapılan Destekleme ve Yerleştirme Kursları için farklı kararlar aldı. Öncelikli olarak yapılan açıklamada kurslara eklenen sınıflar olduğu söylendi.

Destekleme ve Yerleştirme Kursları  8. sınıf, 12. sınıf ve açık ortaöğretim mezun adayları için yapılıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) aldığı karar ile birlikte kurslara 6. sınıf ve 10. sınıflarda eklendi. Artık Destekleme ve Yerleştirme Kurlarını 8. sınıf, 12. sınıf, açık ortaöğretim mezun adaylarının yanı sıra 6. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri de bu kurslardan yararlanacak.

MEB’in Kararına Göre Artık Ara Tatillerde Kurslar Yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sınıf ekleme kararına ek olarak ara tatillerde kursların yapılamayacağının da altını çizdi. Yarıyıl tatillerde yapılmaya devam edilecek olan Destekleme ve Yerleştirme Kursları ara tatillerde yapılmayacak.

2022 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!