Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Arda Erel Senin İçin Kitap Özeti

Arda Erel Senin İçin Kitap Özeti


Arda Erel Senin İçin Kitap Özeti

Arda Erel’in aşkla söylediği sözlerinin ne kadar meşhur olduğunu duymuşsunuzdur. Duymamış olsanız bile mutlaka sosyal medyada mutlaka rast gelmişsinizdir. İnternette yazmaya başladıktan sonra sosyal medyadaki takipçi sayısı bir milyonu geçti. İnternette yazamasını söyleyen o iç sesi onu haklı çıkardı ve o da o günden beri internette yazıyor. Peki sadece internetten mi takip edip okuyacağız Arda Erel’i. Artık hasret bitti, yazmış olduğu kitabıyla da karşımızda.

Arda Erel’in ilk kitabı olan “Senin İçin” İnkılap Kitapevi tarafından çıkarılmış. 2015 yılının son günlerinden tanıtımı yapılan fakat ön siparişlerin ancak 04.01.2016 yılında alınacak olan kitabın ilk baskısı 50 bin. Kitabın kapağında Şems-i Tebrizi’nin  “Hayat bu, son dediğin an yeniden can bulur” sözünü görüyoruz.  Ara Erel Şems-i Tebrizi’nin bu sözünü boşuna kitaba koymamış bizce. Çünkü bu kitap moralimiz bozuk olduğunda, bir kahve eşliğinde okutacağımız bize umut verecek bizi iyi hissettirecek kitaplardan bir tanesi. Akıcı üslubu sayesinde bir solukta okunacak eşsiz bir kitap.

Arda Erel’in bu kitabı aklınızın bir köşesinde olsun. Tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Senin İçin Kitap Özeti

********************

Arda Erel Senin İçin Kitabından Küçük Bir Bölüm

Bitti Sanıyordum, Meğer Başlangıçmış

4 sene önce hayatımın en “kötü” dönemini yaşadım, ama şimdi düşününce, hayatımın en “şanslı” dönemiymiş aslında.

Sevgilim bir anda gitmiş, ailem dağılmış, arkadaşlıklarımın çoğu bozulmuştu. O kadar kötü hissediyordum ki, “Ne yaptım da bunlar başıma geldi? Ben bunları hak etmedim ki,” deyip duruyordum. Gözlerim görüyor, kulaklarım duyuyor ama kal­bim bir türlü anlamıyordu bazı şeyleri. Sonra sonra anladım; hayatın öğretmek istediğini öğrenmek, içindeki mucizeleri gör­mek için gözlerle görüp, kulaklarla duymak yetmiyormuş.

“Her şey üst üste geliyorsa korkma, orası kaderinin deği­şeceği yerdirdiyor ya Mevlânâ, işte o cümleyi yaşadım ben aylar boyunca. Yaşadıklarımı anlamaya çalıştım sürekli.

Bazı şeyler için, “Niye yaşıyorum bunu, neden başıma gel­di, niye o karşıma çıktı?” diyoruz ya hani… İşte, aslında o kızdı­ğınız şeylerin içinde çok büyük bir hayır var. Belki günler, belki aylar, belki yıllar sonra siz de benim gibi neden sizin başınıza »unların geldiğini anlayacaksınız. Ve neden sizi bulduğunu da…Tek Yorum

  1. çok güzelll

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir