Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Aret Vartanyan İnsanız Ayıbı Yok Kitap Özeti

Aret Vartanyan İnsanız Ayıbı Yok Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Aret Vartanyan İnsanız Ayıbı Yok Kitap Özeti

“İnsanız Ayıbı Yok” 2017 yılında Destek Yayınlarından çıkan 328 sayfalık bir kitap. “İnsanız Ayıbı Yok” kitabının yazarı Aret Vartanyan. Aret Vartanyan “İnsanız Ayıbı Yok” kitabında insan olmanın zor yönlerini, yalansız dolansız yaşamamız gerektiğini ve özgürce hayatımızı devam ettirmemizi anlatıyor.

Aret Vartanyan İnsanız Ayıbı Yok kitabının arka kapak bilgisi. 

Aret Vartanyan İnsanız Ayıbı Yok kitabından küçük bir bölüm.

-Ben-

Bahanesiz ve beklentisizdir sevgi…

Sigaramı sararken tütünler dökülüyor her defasında masa­ya. Dumanı derin derin içime çekerken küllüğümde biriken küller sigaramın toprağına dönüşüyor giderek.

Sevmekten korkuyorum. Ya da korkmuyorum. Belki de as­lında inanmıyorum. Daha doğrusu insanların sevgi dediği şeyin sevgi olmadığını biliyorum. Bu gece seninle paylaşmak istedi­ğim onca şey varken yorulmaktan korkuyorum.

Kendini güvende hissetmek için sevdiğinde, sevgi nasıl ko­şulsuz bir sevgi olur ki? Sevgiyi ve güveni birinde bulmak iste­dikçe endişeleniyor, korkuyorsun. Güveni aradıkça güvenemez oluyorsun. Hangi ilişkinde, hangi aşkında kendini gerçekten ama gerçekten güvende hissedebildin? Belki annen, belki çok iyi bir dostun, belki de ilk aşkın. Ya karşındaki insan? Hepimiz sevmenin, sevilmenin güvencesini ararken korkuyoruz, bu yüz­den güvenmekte zorlanıyoruz.

Emin olmak isterken, sevgiyi garantiye almaya çalışırken aslolanı ıskalıyoruz. Şimdi sana “Seni seviyorum” dersem bu benim başkalarını sevmeme engel olur mu? Sadece seni sevip, başkalarını sevemiyor olabilir miyim? Sevgi yürekten mi, zih­nimden mi besleniyor? Sevgi bir ayıba, bir günaha dönüşebilir mi? Ne kadar çok soru sorabileceğimi biliyorsun…

Aret Vartanyan “İnsanız Ayıbı Yok” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir