Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıda verilen trafik işaret levhalarının geometrik şekillerinin ne anlama geldiğini (tehlike uyarı, bilgilendirme ve yasaklama) noktalı yerlere yazınız.

Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Trafik işaret levhalarına zarar verilmesinin hangi sonuçlara yol açabileceğini noktalı yerlere yazınız.

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Trafik Güvenliği Dizin Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları / Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Bu resimlerdeki trafik işaret levhalarını gören yaya ve sürücülerin nasıl davranmaları gerekir?

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Bu resimlerdeki trafik işaret levhalarını gören yaya ve sürücülerin nasıl davranmaları gerekir?

Sponsorlu Bağlantılar


Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Bu resimlerdeki trafik işaret levhalarını gören yaya ve sürücülerin nasıl davranmaları gerekir? Düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.

İlk resimdeki trafik işaretini görenler dikkatli olmalıdırlar. Çünkü bu işaret bir uyarı levhasıdır. Tren yolu hemzemin geçit uyarı işaretidir. Bu işareti görenlerin dikkatli olmaları ve geçerken etraflarını iyice kontrol etmeleri gerekmektedir.

İkinci resimde ise bisikletli ya da yaya olarak insanların çıkabilecekleri bir yol kavuşma noktası görülmektedir. Bu işarette de sürücü ya da yayaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Uyarı ve bilgilendirme amaçlı bir trafik levhasıdır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir