Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

Aşağıdaki soruların cevaplarını arkadaşlarınızla sınıfta paylaşınız.

“Aşağıdaki soruların cevaplarını arkadaşlarınızla sınıfta paylaşınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki soruların cevaplarını arkadaşlarınızla sınıfta paylaşınız.

Aşağıdaki soruların cevaplarını arkadaşlarınızla sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: 

İnsanların Genel Ağ’a bağlandıkları yerden çok uzakta yaşayan kişilerle iletişim kurması, sosyalleşme ve toplumsal ilişkileri nasıl etkilemektedir?

  • Cevap: Olumlu yönde etkiler. İnsanlar uzaktaki insanlar ile iletişim kurarak daha fazla sosyalleşme imkanı bulurlar. Bu da ilişkilerin artmasına sebep olur.

Teknolojinin aile, komşuluk, akrabalık ve misafirlik ilişkilerine etkisi nedir?

  • Cevap: Olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Haberleşme açısından, sevinçli ve üzüntülü haberleri paylaşmak ve birlik ve beraberlik açısından olumludur. Fakat sohbet komşuluk ve aile içi iletişimde olumsuz etkileri olmaktadır.

Devlet hizmetlerinde teknoloji kullanımının insanların yaşam kalitesi ve toplumsal ilişkiler üzerindeki etkisi nedir?

  • Cevap: İnsanların zamanları çok önemlidir. Teknoloji insanların zamanlarından tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Bu da çok önemlidir. İşlemler çok hızlı ve güvenli şekilde yapılmaktadır. İnsanlar resmi kurumlara gidip sıra beklemek zorunda kalmıyorlar.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayınları Sayfa 97 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!