Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Aşk ve Ölüm Oyunu Kitap Özeti Martha Brockenbrough

Edebiyat severler Martha Brockenbrougha‘nın yazmış olduğu Aşk ve Ölüm Oyunu kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Martha Brockenbrough Aşk ve Ölüm Oyunu Kitap Özeti

Aşk ve Ölüm Oyunu” 2019 yılında Yabancı Yayınevinden çıkan 336 sayfalık bir kitap. “Aşk ve Ölüm Oyunu” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Martha Brockenbrough tarafından kaleme alınmış. “Aşk ve Ölüm Oyunu Özeti”ne baktığımızda ise her şeye rağmen birbirlerini seçecekler mi? Yoksa Oyun’un bir piyonu olmaya boyun mu eğecekler, Henry ve Flora’nın yaşamış oldukları aşk hikayesinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Biraz et ye. Sanırım demir eksildiğin var.” Bay Thome pipo­sunu masaya koydu ve Washington DC gazetesini açtı. Boğazım temizledi ve A2 sayfasındaki gri bir fotoğrafı işaret etti. “Bunu gördünüz mü?”

Henry ve Ethan eğildi ama Bay Thome’un işaret ettiği şeyi görememişlerdi.

“Hooverville. New York’taki 59. Cadde’nin hemen altında,” dedi. “Bizimkilerle karşılaştırılamaz. Bizim, en büyüğünün on katı büyüklüğünde sekiz karargâhımız var ama batının dışın­da olduğumuz için bu gazeteler bizi dikkate değer bulmuyor.” Adam gazete sayfasını sertçe kapattı.

Bay Thome piposunu dişlerinin arasına aldı. “Sen Seattle’da- ki Hooverville hakkında bir hikâye yazacaksın, Ethan. Hani şu gölün yarımdakini. Neticede insanların ilgisini çekecek bir konu. Özellikle de bu yeni adam,” masasındaki daktiloda yazılmış kâ­ğıdın üzerinde parmaklarım gezdirdi, “Bay James Booth, yirmi yaşmda, nereden geldiği belli olmayan ve kendim kasabanın yeni başkam ilan eden adam varken. Ama bu işte bir bit yeniği var. Şu tahta barakalarında likör imal etmeye başladıklarım duy­dum. Şüphesiz Booth bu işin arkasındadır, kendine kısa sürede bir servet yapmayı planlıyordun Mafyayla da bağlantısı yoksa şaşarım. Eğer öyleyse ve alıcılar alkol vergisi ödemiyorlarsa bu daha da ilgi çekici bir hikâye olduğu anlamına gelir. Tam bir skandal olur. Bu da Doğu yakasındaki şaklabanlara haberlerin Mississippi’yi geçerken boğulmadıklarını kanıtlar.”

“Verdiğin görev için teşekkürler, baba,” dedi Ethan. “Henry de benimle gelebilir, değil mi?”

Henry kendim hazırladı.

“Sanırım, müziğe biraz ara verebilirse. Önce şu Booth’u biraz araştırın bakalım. Nerede güç varsa, orada yozlaşma vardır.”

Hemen arkalarından parke zeminde yüksek topuklu ayakkabıla­rın tıkırtıları duyuldu, arkasından Annabel’in Mary Jane marka rugan ayakkabıları göründü. Lydia Thome odaya elinde küçük,

Martha Brockenbrough’ nın kaleme aldığı Aşk ve Ölüm Oyunu tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close