Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Askerliğe önem verilmemesi, ülkenin güvenliğine yeterli özenin gösterilmemesi ne gibi olumsuzluklara yol açabilir?
5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Netbil Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

Askerliğe önem verilmemesi, ülkenin güvenliğine yeterli özenin gösterilmemesi ne gibi olumsuzluklara yol açabilir?

Sponsorlu Bağlantılar


Askerliğe önem verilmemesi, ülkenin güvenliğine yeterli özenin gös­terilmemesi ne gibi olumsuzluklara yol açabilir? Tartışınız.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Netbil Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı

Bu vatan uğruna milyonlarca şehit verdik. Pek çok savaş yaptık ve bunları hepsini kazandık. Atatürk gibi bir lideri Allah Türk milletine verdi ve biz onun sayesinde özgür ve bağımsız bir ülkede yaşıyoruz.

Askerliğe önem verilmemesi çok büyük bir günahtır bence. Şehitlerimizi düşünerek askerliğe gereken önemi vermeliyiz. Onların bize emanet ettiği vatan topraklarını kanımızın son damlasına kadar korumalıyız.

Askerliğe önem verilmemesi güvenlik açısından da pek çok açıklar yaratabilir. Her Türk vatandaşı vatanını koruyabilmek için askerlik görevini yapmak zorundadır.

Faydalı Bilgi: Herkes geleceği öğrenmek gelecekte kendisini ne beklediğini bilmek ister. Bizlere bu konuda en güzel tüyolar veren “burçlar”dır. “Burçlar”a bakarak çoğu zaman bizi nasıl bir haftanın ayın hatta yılın beklediğini bilebiliriz. Böylece burçlar sayesinde hayatımıza yön verme şansımız olur. “Burçlar” sadece gazete köşeleri ya da kitaplarda kalmamalı. İnternetin nimetlerinden biri de “burçlar”ı birçok siteden size sunmaları. Ancak bizim farkımız “burçlar”la ilgili en güncel yazıları ve tahminleri sizlere sunmamızdır. “Burçlar”ı bilindik genel tahminlerle değil gökyüzünün ve geçmişin birikimi ile son zamanlarda yayımlanmış sağlam kaynakları temel alarak sizlere sunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda “burçlar ve yalan” yayınımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Görüş ve yorumlarınız bu konuda bizler için çok değerli. Gelecek güzel günlerin sizlerle olması dileğiyle.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir