Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Aşkım Kapışmak Yaşam Kitabı Özeti

Aşkım Kapışmak Yaşam Kitabı Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Aşkım Kapışmak “Yaşam Kitabı” Kitap Özeti

Yaşam Kitabı İnkılap Kitapevinden 2015 yılında çıkan 240 sayfalık bir kitap. Yaşamak Kitabı’nın yazarı Aşkım Kapışmak. Aşkım Kapışmak’ı aşk ve ilişkiler üzerine yazdığı kitaplardan tanıyoruz. Aşkım Kapışmak bu kitabında da hayattan, aşktan, ilişkilerden bahsediyor.

Aşkım Kapışmak: “Hayat koca bir mizansen. Bizlerse oyuncularıyız. Üzerine düşen rolü oynayıp hayatını yaşamaya bak. Her gün yaşamı deneyimleyerek prova al. Dekor olma bu sahnede, hayata katıl ve rolünün hakkını ver. Ruhunu maskeleme asla…”

Aşkım Kapışmak “Yaşam Kitabı”ndan küçük bir bölüm:

*******************

Size sayfa sayfa aforizma sunuyorum.

“Her biri bir yanınıza hizmet edecek. İş, özel, aile ve sosyal yaşamlarınıza destek olması için toparladığım bu kitapta tama­men Türk kültürünü ve şimdiki yüzyıldaki yaşam süreçlerini, ilişki modellerini temel aldım.

Kalıtımsal geçen tüm kodları yok sayarak, tüm geçmişi reddeden popüler çığlığın yansımasına göre şekil aldım ve bun­lara çözüm getirebilme derdindeyim. Derdimin bir kısmını da çözüm olarak elinizdeki esere not bıraktım.

Artık daha kısa ama derinliği fazla, bilince ve bilinçdışına tokat etkisi yaratacak aforizmalar yaşamlarımızda daha etkili.

Bazen aylarca uğraşıp çözemediğimiz, yıllarca farkında olmadan yanlış yaşadığımız, pişman olup değiştiremediğimiz, çok değer verip acı çektiğimiz ne varsa çözülmemişliklerin de­polandığı bir alana dolduruyoruz. Birikmiş çözümsüzlükler ve stresler geleceğe aktarılırken doğru zannedilen dosyalama siste­mi ile kaydediliyor.

İşte tam bunlar için dış dünya bize bir kelime, bir söz, bir kuralla şok etkisi yaratıp çözüme hızlı gitmemizi sağlıyor.”

*******************

Aşkım Kapışmak’ın “Yaşam Kitabı” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Aşkım Kapışmak’ın tavsiye ettiğimiz diğer kitapları: Kalbin Anahtarı, Aşkımın Beden Dili, Carpe Diem, Dolce Vita, Küçük Mutluluklar Kitabı.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir