Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Aslanlı Yol Kitap Özeti Sunay Akın

Edebiyat severler Sunay Akın‘ın yazmış olduğu Aslanlı Yol kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Sunay Akın Aslanlı Yol Kitap Özeti

Aslanlı Yol” 2019 yılında Karakarga Yayınlarından çıkan 103 sayfalık bir kitap. “Aslanlı Yol” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Sunay Akın tarafından kaleme alınmış. “Aslanlı Yol Özeti”ne baktığımızda ise şgale, adaletsizliğe, haksızlığa karşı bağımsızlığı, kardeşliği ve barışı savunan; aydınlanma tarihimizin cesur ve güzel yüreklerin hikayelerinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Cumhuriyet Anıtı’nda, Kurtuluş Savaşı’m ve Cumhu­riyet Dönemi’ni yansıtan heykeller, bir kapının önünde yer alır… Ve bu iki cephe sırt sırtadır… İşte bu özelliğinden dolayı anıtta, Kurtuluş Savaşı’nın zor günlerinden, azim ve kararlılıkla geçmeyi başaran bir milletin geleceğe açtığı yeni bir kapının önündeki, cesur ve onurlu duruşunu gö­rürüz.

8 Temmuz 1928’de başlayan anıtın yapımı sırasında, Sanayi-i Nefise Mektebi’nde bir yarışma düzenlenir. Birin­ciliği kazanan öğrenci, tüm masrafları devlet tarafından karşılanmak üzere Roma’ya gönderilecek ve Canonica’nın yanında, Cumhuriyet Anıtı’nın yapımında çalışacaktır.

Sunay Akın’ ın kaleme aldığı Aslanlı Yol tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close