Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Hayrat Anlayışının Günümüzde Ne Gibi Faydaları Vardır

Soru İşaretinin Kullanıldığı Yerler

Ana Sayfa / Sorularınız / Atatürk Türk Milletindenim Diyenler Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır Sözünün Açıklaması
Ödev Soruları

Atatürk Türk Milletindenim Diyenler Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır Sözünün Açıklaması

Sponsorlu Bağlantılar


Atatürk Türk Milletindenim Diyenler Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır Sözünün Açıklaması

  • Atatürk Türklüğe ve milliyetçiliğe çok önem veren bir liderdir. Türk milletinin bir bayrak altında toplanması tek bir dine inanması tek bir dili konuşması için çok fazla mücadele vermiştir. Atatürk’e göre bir insan Türk milletindenim diyebilmesi için her şeyden önce Türkçe konuşmalıdır. Eğer bir insan Türkçe konuşursa gerçekten bir Türk olur. Türkçe konuşmazsa o insan Türk milletinden olamaz.

Faydalı Bilgi: Acaba hayatında hiç “şiir” okumayan biri var mıdır? Bizce yoktur. Çünkü “şiir” insana yaşamış olduğu en güzel duyguları ifade edebilme ve de duyguları için en kullanışlı olan sözlük olma özelliğini gösterir. “Şiir” sayesinde aşkımızı anlatır “şiir” sayesinde insanlara düşüncelerimizi iletir, “şiir” sayesinde güler, “şiir” sayesinde ağlar, “şiir” sayesinde yaşarız bütün bu duyguları. “Şiir” olmadan bir hayat düşünülemez bile. “Şiir”in hayatımızdan çıktığını düşünün bir kere. Hayattan ağaçları denizi, ormanı sevgiyi her şeyi almış olursunuz. Geride kalan kuraklık ve çöl olur. Duygusuzluk nehrinde boğulur insan. Sizler için birçok “şiir”i derledik, araştırdık tahlil ettik. Başka hiçbir sitede bulamayacağınız “şiir” dokümanları için sayfamızı ziyaret etmeniz yetecektir. “Şiir”i günler dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir