Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Doğal Kaynaklarla İlgili Örnekler

Milli Kültür Öğeleri Nelerdir

Ana Sayfa / Sorularınız / Atatürk’ün Türk Milletindenim Diyen İnsanlar Her Şeyden Evvel Ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır Sözünün Kısa Açıklaması
Ödev Soruları

Atatürk’ün Türk Milletindenim Diyen İnsanlar Her Şeyden Evvel Ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır Sözünün Kısa Açıklaması

Sponsorlu Bağlantılar


Atatürk’ün Türk Milletindenim Diyen İnsanlar Her Şeyden Evvel Ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır Sözünün Kısa Açıklaması

  • Bir millet eğer kendi öz benliğini oluşturan özelliklerine sahip çıkar ve korursa millet olarak yaşayabilir. Bayrak, marş ve de dil gibi. Bir milletin dili namusudur. Namusunu korumak için ne yapılması gerekiyorsa yapmalıdır. Mesela dilini yabancı dillerin zararlı etkilerinden korumalı, dilinin özelliklerine ihanet edecek bir tutumda bulunmamalıdır. Dil demek vatan demek ve de bağımsızlık da demektir. O yüzden hür ve bağımsız yaşamak istiyorsak dilimiz olan Türkçeyi her zaman korumalıyız.

Faydalı Bilgi: “Rüyalar” Yusuf Peygambere anlatılır onun tabir edilmesi istenirmiş. Eğer rüya kötü ise suya anlatılırmış ki su alsın götürsün kötülüğü. Hemen her gün görmüş olduğumuz rüyalar acaba ne anlama gelmektedir? İnsanlar hemen her gün görmüş oldukları “rüyaların anlamları”nı her zaman için merak etmişler araştırmışlardır. Türkçede birçok kitap bu konuda yardımcı olmak için yayımlanmıştır. Sizler için bürün “rüya anlamları” kitaplarını ve kaynaklarını araştırdık ve sizler için bir başlık altında yayımladık. Sizler de görmüş olduğunuz rüyanın ne anlama geldiğini bir tıkla öğrenebilirsiniz. Hatta bazı rüyalarınızı bizlere yollarsanız bizler de sizlerin “rüyalarınızın anlamları”nı yorumlamaya gayret gösteririz. Umarım bu başlık altında yayımladığımız “rüyaların anlamları” işinize yarar. Keyifli okumalar.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorumlar

  1. Tsk odevime cok yaradi

  2. Yanlisikla iki tane yazdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir