Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Ay dede Niçin Geceleri Görünür
Ödev Soruları

Ay dede Niçin Geceleri Görünür

Sponsorlu Bağlantılar


Ay dede Niçin Geceleri Görünür

  • Ay dede aslında sadece geceleri görünmez. Gündüzleri de görünür ama güneşin ışıkları o kadar kuvvetlidir ki gündüzün çıkan Ay dede bazen net görülmeyebilir. Bir de dünyanın güneş etrafındaki dönüşü dolayısıyla bir yarısı ışınları dik alırken bir yarısı dik almaz. Bu da bir yarısının aydınlık bir yarısının da karanlık olmasına neden olur. İşte karanlık kısmında ayın görüntüsü daha nettir. Bu yüzden Ay dede sadece gece görünüyor gibi bir izlenim vardır.

Not: Herkes ünlülerin hayatını merak eder. Çünkü ünlü insanlar toplumda önemli yer edinen, toplumu ileriye taşıyacak hayatları her zaman merak edilen insanlardır. Onlarla yapılan “röportaj”lar onları halka daha iyi tanıtmaktadır. Bundan dolayı hem ayrı bir edebi tür olarak hem de hemen her gün gazetelerde internet sayfalarında birçok “röportaj” yapılmaktadır. Bu “röportaj”lar hem insanlara sanatçıları tanıtmakta hem de insanları o sanatçıların ayak izlerinden gitmelerini sağlamaktadır. Bundan dolayı her zaman sanatçılarla ünlülülerle yapılan “röportaj”lar büyük ilgi çekmektedir. Bizler de kendi sitemizde sizler için en güzel “röportaj” örneklerini hazırladık ve derledik. Belki de en güzel röportaj örneğimizde “Tükan Şoray ile Röportaj” oldu. Eksik kalan konularda da “röportaj”lar oldukça sitemizde yayımlayacağız. Herkese keyifli okumalar dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Gerçekten en doğru cevabı vermişsiniz başka sitelerde Aydede NASIL geceleri görünür sorularına cevaplar var ama gerçek cevap işte budur ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir