Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Aydınlatma Araçlarının Tasarruflu Kullanımının Aile ve Ülke Ekonomisi Bakımından Önemi Nedir
Ödev Soruları

Aydınlatma Araçlarının Tasarruflu Kullanımının Aile ve Ülke Ekonomisi Bakımından Önemi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar


Aydınlatma Araçlarının Tasarruflu Kullanımının Aile ve Ülke Ekonomisi Bakımından Önemi Nedir

Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanımı hem ailemizin ekonomisi hem de ülkemizin ekonomisi için önemlidir. Örneğin evimizde boş yere açık kalan bir ampul evdeki elektrik faturasını daha çok gelmesine sebep olacaktır. Bu aile büyüklerimizin elektrik faturasını öderken cebinden boş yere çıkan para demektir. Aynı şekilde bu boşuna yanan ampul ülkemizin de ekonomisini etkileyecektir. Bir kere doğal kaynaklarımızın boş yere tüketilmesi anlamına gelir. Belki bu israf olmasaydı buradaki kaynak başka yere aktarılacaktı.

Aydınlatma araçlarının tasarrufu önemlidir. Bir ampul deyip geçmeyin, boşa yanan bir ampul değil bir milyon ampul olunca o zaman ülke ekonomimiz kötü bir şekilde olumsuz bir şekilde etkilenir.

Faydalı Bilgi: Hayatımızda ne kadar çok “test” çözüyoruz değil mi? Ama artık işiniz daha kolay. Yapmanız gereken evvel cevap sitesini takip etmek. Sitemizde bir çok branş kademede karşınıza çıkabilecek sınavlara yardımcı olacak “test”ler ile karşılaşacaksınız. Çoktan seçmeli şekilde hazırlamış olduğumuz ve en özgün soruların olduğu bu testlerle artık sınavlar sizler için daha da kolay bir hale gelecektir. Sizler de testlerimiz hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sınıf sınıf ve ders ders hazırlamış olduğumuz “test”ler her kademeye uygun olup hemen her sınavda karşınıza çıkabilecek soruları en iyi örnekleyen tarzdadır. Bununla amacımız sizlerin sınavlarınızda daha çok başarılı olmanızdır. Umarız ki her sınavınızdan en yüksek başarı ile çıkar ve gelecek adına istediklerinize ulaşırsınız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir