Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Ayrılırken Tanışalım Kitap Özeti Ayşegül Mermer

Yoksa siz hala “Ayrılırken Tanışalım Ayşegül Mermer Özeti”ni okumadınız mı?

Ayşegül Mermer Ayrılırken Tanışalım Kitap Özeti

Ayrılırken Tanışalım” 2019 yılında Mona Yayınlarından çıkan 248 sayfalık bir kitap. “Ayrılırken Tanışalım” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Ayşegül Mermer tarafından kaleme alınmış. “Ayrılırken Tanışalım Özeti”ne baktığımızda ise Avukat Ayşegül Mermer, tamamen gerçek olaylardan yola çıkarak, kahramanların da izniyle, mesleki ve duygusal hayatında kendisinde iz bırakan boşanma ve velayet davalarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

 

Babam ve annem yakınımdaysa, onlar da eşlik eder­lerdi bana. Evimiz, “Başım yukarda, meydan okuyorum hayata ve sana!” nakaratı ile son ses dolardı. Şarkı bitti­ğinde de hepimizin alkışlarıyla… Babam, “Kızım, şarkıcı mı olacaksın sen?” diye sorduğunda ise susardım. Yıl­lar sonra bir sanatçı olarak değil ama bir avukat olarak duruşmaya her katıldığımda, en az sahneye çıkar gibi heyecanlanacağımı bilemezdim elbette. Evet, ben girdi­ğim her davada, tıpkı en iyi gösterisini sergilemek için deli gibi hazırlanan bir performans sanatçısı gibi heye­canlandırdım. Duruşma salonunda müvekillerimi savu­nurken büyüdüğümü, devleştiğimi hissederdim. Elimde bu kez kalemim, sırtımda ise avukatlık cübbem olurdu. Elbette bir de tıpkı bir sanatçının seyircisinin önüne çı­karken gece gündüz hazırlanması gibi, kabul ettiğim her davaya sabah akşam çalışmam ve başkaları tarafından çoğu zaman gereksiz bir titizlik olarak algılanan günler süren hazırlıklarım… Yanımda çalışanlar, bir dava di­lekçesini yazmak için gerektiğinde günlerce çalıştığımı bilirdi. Dava dilekçeleri bir avukat için en önemli adım­dı. Emsal davaları araştırmak, emsal kararlan bulmak ve dayanak içeren bir dilekçe oluşturmak için saatlerce okumalar yaptığım olurdu.

Çocukluğumdan, Ajda Pekkan’dan, elimdeki mikrofon niyetine tuttuğum annemin saç fırçasından nasıl geldim buralara diye düşündüm. Genelde nostaljik şarkılar ça­lan radyo, şimdi 1960’h yıllara geçmişti. Sanırım insan zihni, en süratli makinadan bile hızlı çalışıyor. Adapazarı’na elli kilometre kaldığını belirten tabelayı görünce, yine çocuk gibi sevindim. Sevgi ve ilgi ile büyütülmüş

Ayşegül Mermer’ in kaleme aldığı Ayrılırken Tanışalım tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close