Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Başarı Yolu Kitap Özeti Mehmet Zoroğlu

Başarı yolundaki zorlukları rahatlıkla geçmeye ne dersiniz? 

Mehmet Zoroğlu Başarı Yolu Kitap Özeti

Başarı Yolu” 176 yılında Dokuz Yayınlarından çıkan 248 sayfalık bir kitap. “Başarı Yolu” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Mehmet Zoroğlu tarafından kaleme alınmış. “Başarı Yolu Özeti”ne baktığımızda hayatta karşılaşacağımız engelleri nasıl kolay ve başarılı bir şekilde atlatacağımızın anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…dünyayı ele geçirmeye başladı. Her şeyi bildiklerini sananlar başka kıtalar olmadığını düşünürken, “neden olmasın” diyenler gitti ve keşfettiler.

Şimdi bunu bir metafor olarak kullanalım ve insanlarda da bunun aynı olduğunu görelim.

Çevrenize aldığınız ve birlikte zaman geçirdiğiniz insanların ortalaması sizsinizdir. Etrafınızdaki insanların kişiliklerini yavaş yavaş benimsersiniz ve bir bakarsınız ki siz farkında olmadan onlara benzemişsiniz. Tıpkı Rönesans dönemindeki aynı kültüre sahip Avrupa ülkelerinin birbirlerini etkilemesi gibi.

Bildiğini sanan insanlar her zaman yerlerinde sayarlar, tıp­kı bildiklerini sanıp ellerinde çok daha fazla imkân bulunmasına rağmen geride kalan ülkeler gibi. Daha ne bilmedikleri hakkında bile bir fikirleri olmadığını düşünenler ise yeni dünyalara açılır­lar. Elon Musk bunun en güzel örneği. Bilinmeyene olan tutkusu belki birkaç yıl sonra başka bir gezegende yaşamın filizleri olarak anılacak.

Etrafınızda bulunan insanların başarıya bakış açısı sizi de etkiler. Onların denk geldiği fırsatlar sizi de etkiler. Onlar hiçbir fırsata denk gelmezse, sizi bu da etkiler. Şüphesiz ki bu zamanda yalnız yürümek zor. Yalnız başınıza da bir şeyler başarabilirsiniz fakat etrafınızda sizin yapmanız gerekenleri önceden görenler varsa, 5 yılda yapacaklarınızı 1 yılda daha az hatayla yapabilir­siniz…

İnsanlar da devletler gibidirler. Etraflarında olup bitenler di­ğer insanları da etkiler. Başarılarını ve hayat tarzlarını etkiler. Şu an 10 tane arkadaşın olsa ve 10’u da günde 3 saat kitap…

Mehmet Zoroğlu’ nun kaleme aldığı Başarı Yolu tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close