Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Bir çocuk ve uçurtmanın size hissettirdiklerini kompozisyon biçiminde yazınız.

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Ana Sayfa / Kompoziyon / “Başarılarında gururlu olma; bil ki gurur, gelecekteki başarılarının en büyük düşmanıdır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız?

“Başarılarında gururlu olma; bil ki gurur, gelecekteki başarılarının en büyük düşmanıdır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız?

“Başarılarında gururlu olma; bil ki gurur, gelecekteki başarılarının en büyük düşmanıdır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız?Bugünkü yazımızda “Başarılarında gururlu olma; bil ki gurur, gelecekteki başarılarının en büyük düşmanıdır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız? kompozisyon konusunu ele alacağız.

“Başarılarında gururlu olma; bil ki gurur, gelecekteki başarılarının en büyük düşmanıdır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız?

Gurur insan için en önemli duygulardan biridir. Ancak gururun fazlası insana faydadan çok zarar getirecek en büyük günahlardan biri olarak da kabul edilir. Bundan dolayı mağrur olmanın fazlası insanı sadece gerçeklerden uzaklaştıracak ve bu da onu zor duruma sokacaktır. Bundan dolayı her ne kadar başarılı olursanız olun, ne kadar zengin olursanız olun hayatınız boyunca mütevazılıktan ödün vermeyiniz. Biliniz ki insan ancak tevazu gösterdiği ölçüde saygı görecek bir varlıktır. Hiç kimse etrafında böbürlenen, kasılan kendini diğer insanlardan üstün görecek kadar gururuna yenik insanları sevme. Etrafında görmek bile istemez. Bu yüzden hayatımızın her alanında öncelikle kendimizi bilmeli haddimiz ölçüsünde insanlarla ilişki kurmayı denemeliyiz. Ancak bu şekilde hırslarımızdan kurtulur ve daha mutlu oluruz. Ey insanlık ne zamanki kendini ve bencilliğini dizginleyebilirsen bil ki ancak o zaman bu dünya daha yaşanılır ve daha huzur dolu bir dünya olacaktır. Bunu hepimiz başaracağız.

Sizler için “Başarılarında gururlu olma; bil ki gurur, gelecekteki başarılarının en büyük düşmanıdır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız? konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Tek Yorum

  1. aynı benim ada’mı anlatıyor ,harika olmuş. elinize sağlık… TEŞEKKÜRLER.

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!