Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Başarılı İnsanların Vatanlarına Kattıkları Nelerdir?
Ödev Soruları

Başarılı İnsanların Vatanlarına Kattıkları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar


Başarılı İnsanların Vatanlarına Kattıkları Nelerdir?

Son zamanlarda aldığımız en güzel haberlerden biriydi Aziz Sancar’ın nobel ödülünü alması. Hem de bu ülkede bu kadar zor günler geçirirken. Nobeli kazandığının açıklanmasından ödülü aldığı ana kadar dünyanın her yerinde herkes hem Aziz Sancar’ı hem de Ülkemizi konuştu. Düşünsenize bir Türk nobel kazanmıştı. Dünyanın her yerindeki gazetelerde dergilerde televizyonlarda hep Sancar ve Türkiye’den bahsediliyordu.

Bu durum bana yukarıdaki soruyu hatırlattı. Başarılı insanlar sadece adlarını tarihe yazdırmakla kalmıyor aynı zamanda bayrağımızı da en ileriye taşıyorlar. Bir diğer örnek Arda Turan. O da dünyanın en büyük kulüplerinden olan Barcelona’da oynayarak ülkesini tanıyor.

Bu başarılı insanlar aslında hem maddi hem de manevi olarak ülkelerine hizmet ediyorlar. Bu kişilerden bazıları sporcu, bazıları şarkıcı, bazıları da iş adamı olabilmektedir. Bu gibi kişilerin sayısını ne kadar arttırırsak gelecek ve ülkemiz adına olan olan inanç ve ümidimiz de o derece artacaktır.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir