Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Başka Bir Şey Kitap Özeti Ahmet Batman

Edebiyat severler Ahmet Batman‘ ın yazmış olduğu Başka Bir Şey kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Ahmet Batman Başka Bir Şey Kitap Özeti

Başka Bir Şey” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 184 sayfalık bir kitap. “Başka Bir Şey” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Ahmet Batman tarafından kaleme alınmış. “Başka Bir Şey Özeti”ne baktığımızda ise inanmaya, hissetmeye ve yaşamaya değer bir rüyanın peşinden koşanların hikayesinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

İnandığınız şeylerin peşinden koşmaya başladığınızda yaşadığınızın farkına varıyorsunuz. Elbette insan yaşamı­nın her evresinde böyle durumlarla karşılaşmıyor. Her zaman inanılacak şeyler bulunmuyor. Hatta birçoğumuz yaşayıp yaşamadığımızı bile fark etmeden ayrılıyoruz dünyadan.

Atılan ilk adım her zaman en önemli adımdır ve ken­dinizi nasıl tanıttığınız muhtemelen ilişkilerinizin gidişa­tını belirleyecektir. Aslına bakarsanız hayatım hakkında konuşmayı pek sevmem ve nasıl bir ilk adım atacağımı da bilmiyorum. Uzun cümleler kurmaktan kaçınırım ama kısa da olsa birkaç şey söylemeli insan. O halde tanışalım.

Adım Araş ve herkes gibi bir soyadım var. Her ne ka­dar sıklıkla kullanmasam da belki bilmek istersiniz tam adım Araş Demiröz. Hakkımda ne kadar az şey bilinirse o kadar rahat, mutlu ve huzurlu yaşayacağımı düşündüm hep. Yanıldığım da söylenemez. Bana ait olan her şeyi seviyorum ve sahibi olamadığım hiçbir şeyin düşmanı değilim. Yaşamın bu türünün çok daha keyifli olduğuna inanmakla birlikte zaman zaman düşmanı olduğum şey­ler de oldu. Kendimle çeliştiğim konusunda hemfikiriz.

**********

Doğru söyle.

Etmedim. Üzerine yattım ondan olmuştur.

İyi bakalım öyle olsun.

Ağabeyimle her ne kadar anlaşamasak bile o iyi biriydi ve beni düşünüyordu. Bir ağabeyiniz varsa uzun bir süre çocukluğun tadını çıkarabilirsiniz. Ben de öyle yaptım. Ağabeyim ağabeyliğini bense kardeşliğimi yapıyordum. Bu hikâyedeki tek sorun babamdı çünkü o rolünü oyna­maktan vazgeçmişti.

Gece yarısı olmuştu ama babam hâlâ gelmemişti. Uyumamıştım. İstemsiz bir korku vardı içimde… Ağabeyim uyumuştu, ben de uyuyor gibi yapıyordum ama uyuyama­mıştım. Bir süre sonra kapının açıldığını duydum. Gelen babamdı. Bir şarkı mırıldanıyordu ama şarkıyı anlayamıyordum. Odamızın kapısı açıktı, zaten salondan bizim odamıza açılan bir kapı vardı ve kapatmıyorduk. Babam odaya doğru seslendi.

Hişşşt. Uyudunuz mu?

Cevap vermekle vermemek arasında tereddütte kal­mıştım çünkü kızacağından korkuyordum. Sustum. Biraz sonra mırıldandığı şarkısına ara vererek içeriye doğru ye­niden seslendi.

Hişşşt… Uyudunuz mu diyorum?

Bu sefer cesaretimi topladım. Belki de bir geye ihtiyacı vardı, tüm korkumu gözbebeklerimin arkasına gaklayıp minik adımlarla salona doğru ilerledim. Beni görünce önce sakim bir şekilde baktı sonra yanma çağırdı.

Ahmet Batman’ ın kaleme aldığı Başka Bir Şey tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close