Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Lise Taban Puanları

Bayburt Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Bayburt Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bayburt Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

1930 yılında kabul gören şehir, tarih boyunca birçok beylik tarafından ele geçirilmeye çalışıldı. Son olarak Saltuklu Beyliği egemenliği içerisinde kalan şehir, beyliğin yıkılmasından dolayı Selçuklu Devleti bünyesine girdi. Türkiye içerisinde birçok küçük il barınmaktadır ve bu illerden biri; Bayburt şehridir. Çoruh Irmağı’na sahip olan şehir, tarım ve hayvancılık alanında güzel bir ivme kazanmıştır. Bu ivmeyi, hız kesmeden eğitimle de sürdürmek isteyen Bayburt, bünyesinde; Bayburt Fen Lisesi, Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi barındırmaktadır. Bu liseler sayesinde başarılı bir eğitim öğretim hayatı hedefleyen şehir, lise bünyesindeki eğitim ile birçok başarılı üniversiteye, öğrenci göndermenin gururunu yaşamaktadır.

Bayburt Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri bu yılın en güncel verileridir. Evvel Cevap sitesi olarak sizlere en güncel ve en doğru bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı Bayburt Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri ile ilgili verileri bizlerle paylaştı. Tabloyu inceleyerek hangi liseyi kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Okumak istediğiniz lise hakkında ayrıntılı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

NOT: Tablo Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan en güncel listedir.

Okul AdıOkul TürüÖğretim SüresiÖğretim ŞekliYabancı DiliKont.Taban PuanEn Yüksek Yüzdelik DilimEn Düşük Yüzdelik Dilim
BAYBURT / MERKEZ / Bayburt Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip Lisesi4 yılErkek30342,8428,5711,84
BAYBURT / MERKEZ / Bayburt Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/Erkekİngilizce120405,640,8111,71
BAYBURT / MERKEZ / Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip Lisesi4 yılKızİngilizce30346,949,2427,19
BAYBURT / MERKEZ / Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik Programı4 yılKız/Erkekİngilizce30258,5813,4663,9

Bayburt Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!