Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Bayrak Hürriyet Yıldız Ay Şehit Huzur Atatürk Sevgi Kelimelerini Kullanarak Hikaye Yazınız
Ödev Soruları

Bayrak Hürriyet Yıldız Ay Şehit Huzur Atatürk Sevgi Kelimelerini Kullanarak Hikaye Yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


Bayrak Hürriyet Yıldız Ay Şehit Huzur Atatürk Sevgi Kelimelerini Kullanarak Hikaye Yazınız

Her pazartesi neden İstiklal Marşı okuyoruz? Çünkü her haftaya başlarken aslında bu ülkenin geleceği için hayatlarını feda, ay yıldızlı bayrak göklerde dalgalansın diye savaşan insanlarımızı, şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anmak için.

Bizler hürriyetimizi, bağımsızlığımızı o kahramanlara borçluyuz.İşte o insanlara ait kısa bir hikaye.

Mehmet Çavuş kundakta bırakmıştı yeni doğan bebesini. Eğer bebeğim bağımsız bir ülkede yaşamayacaksa ben ona nasıl bir gelecek bırakabilirim ki diyordu kendi kendine. Cephede hep en ön safta savaşıyordu. Onun bütün savaşma azmi bayrağa olan sevgisinden ve Mustafa Kemal Atatürk’e olan güveninden geliyordu. Yine savaşın en kanlı çarpışmalarının olduğu bir gün elindeki bayrağı düşürmemek için olanca gücüyle mücadele ediyordu Mehmet Çvuş. Ancak üç kurşun yarası onu zorluyordu. Huzur içinde son nefesini verip şehit olurken son kez düşündü bebeğini ve geleceğe umut bırakmanın sevinciyle kapadı gözlerini.

Buna benzer ne çok hikayemiz vardır. Bize düşen bu hikayeleri her zaman dilimizden düşürmemektir.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir