Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Beden Eğitimi Dersinin Önemi

“Beden Eğitimi Dersinin Önemi” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Beden Eğitimi Dersinin Önemi

Spor, kişinin bedensel gücünü arttırıp; hem zihinsel, hem de fiziksel olarak sağlıklı hale getirmek için bir ihtiyaçtır. Sağlıklı bir bedene sahip olmak, beynimizdeki antikorların ve nöronların birbirleriyle düzenli bir bağ içine girmesine ve birçok alanda başarılı olmamıza olanak sağlar. Konuşmak, koşmak, yazmak, öğrenmek, öğretmek gibi temel ihtiyaçların dışında; yardım etmek, vicdanlı davranmak, empati kurmak gibi insani ihtiyaçlarda da sağlıklı olmaya gereksinim duyarız.

Beden eğitimi dersinin amacı, çok daha sağlıklı ve aktif bireyler yetiştirmeye yardımcı olmaktır. Sağlıklı bir insan olarak yetişmek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetlerinden birini de gerçekleştirmek anlamına gelmektedir. Spor, fiziksel hareket içeren aktiviteler, beden eğitimi gibi kişinin beden sağlığı kadar, beyin sağlığına da iyi gelir.

Beden Eğitimi Dersinin Faydaları

Özgüven

Fiziksel olarak sağlıklı olmanın en büyük getirilerinden birisi de özgüvendir. Özgüven sahibi olmak, kendinize güvenmek, neyi yapıp, neyi yapamayacağınızın farkında olmak sizi daima ileri görüşlü ve rakiplerinizden birkaç adım önde tutar.

İyi Bir Duruşunuz

Beden eğitimi dersinde öğrendiğimiz doğru duruş pozisyonları, hayat boyu kullanmamız için uygundur. Gerek omurga, gerekse iç organlarımızın sağlığı için öğretmenlerimizin bize gösterdiği duruşları hayatımıza katmamız gerekir.

Kendini Tanıma

İçinde bulunduğumuz bedeni tanımak ve kararlarımızı onu önemseyerek vermek, sınırlarının farkında olmak ve onu sevmek, beden eğitimi dersinin bize yararlarından sadece birkaçıdır.

Fiziksel Gelişim

Özellikle ergenlik döneminde aktif bir fiziksel hayata sahip olmak, fiziksel gelişimimizi olumlu yönde etkiler. Kas yapımızın gelişmesi, kemiklerimizin güçlenmesi, boyumuzun uzaması ve bizim için sağlıklı olan kilo da kalmak gelecekteki hayatımıza verdiğimiz küçük hediyelerdir.

Hobi Edinme

Beden eğitimi dersinde bize tanıtılan spor dallarından birine karşı ilgi duyabilir ve onu önce hobi, sonra da bir tutku haline getirebiliriz. Futbol, basketbol, voleybol, tenis, badminton ve daha nice spor onlara ilgi duymamız için bekliyor ve bizi kucaklıyor.

Beden Eğitimi Dersinin Önemi ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
happy
2
love
1
unlike
1
angry
0
clap
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!