Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Türkçe SDR İpekyolu Yayınları

Behçet Amca Neden Kendini Eve Kapattı? Metni Etkinlik Cevapları (3. Sınıf Türkçe)

Behçet Amca Neden Kendini Eve Kapattı? metni cevapları ve soruları, SDR İpekyolu Yayınları 3. sınıf Türkçe ders kitabı sayfa 217, 218, 219, 220, 221 (6. Tema İletişim)

Behçet Amca Neden Kendini Eve Kapattı? Metni Cevapları

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı SDR İpekyolu Yayınları Sayfa 217 Cevabı

BEHÇET AMCA NEDEN KENDİNİ EVE KAPATTI?

Ust katta oturan Behçet Amca ortalarda görünmüyordu. Yalnız yaşayan biriydi; eşini yıllar önce kaybetmişti. Annemle babam merak etmişlerdi. “Git kapısını çal bakalım, iyi mi?” dediler. Bir koşu gidip zile bastım. Önce tıkırtılar geldi sonra kapı aralandı: — Oooo, benim yakışıklı oğlum gelmiiiş… Buyur, gel! — Yok, girmeyeceğim Behçet Amca, annemler merak etmiş seni. Birkaç gündür görünmüyormuşsun, iyi misin? Behçet Amca’nın yanıtı kısaydı: — Sağ ol oğlum, iyiyim. Dersler nasıl bakalım? — Dersler iyi deee… Sen alışveriş için falan hiç çıkmayınca babam dedi ki, “Git sor bakalım… Bir şey lazım mı?” — Yok yok değil, sağ olasın. Selam söyle babanlara. beraber bir saat geçirmem de hoşuna gidiyor, “Aferin oğluma, yaşlıları yaln|z bırakmamak g^L.” diyordu.
Behçet Amca, tek fiyonktan çift fiyonk dersine geçtiğimiz gün gelinine telefon etti: – K|z|m, bana ald|ğ|n|z o siyah ayd<kab| pek ratat Kahverengbi de varsa alabilir misiniz? Parası neyse veririm…

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı SDR İpekyolu Yayınları Sayfa 221 Cevabı

Metni, noktalama işaretlerine dikkat ederek okuyunuz.

  • Cevap: Metni, noktalama işaretlerine dikkat ederek okumalısınız.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı SDR İpekyolu Yayıncılık 6. Tema İletişim Sayfa 217, 218, 219, 220, 221 Behçet Amca Neden Kendini Eve Kapattı? Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
15
7
3
13
67
10
16

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!