Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Bellek Kitap Özeti Guillaume Musso

Edebiyat severler Guillaume Mussoa‘nın yazmış olduğu Bellek kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Guillaume Musso Bellek Kitap Özeti

Bellek” 2019 yılında Koridor Yayıncılıktan çıkan 318 sayfalık bir kitap. “Bellek” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Guillaume Musso tarafından kaleme alınmış. “Bellek Özeti”ne baktığımızda ise intikam ve hırsın, iyinin ve kötünün, siyah ve beyazın anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Sanki yemek borusunu asitle dağlıyorlardı. Stres. Yorgunluk. Korku.

Bu kapandan nasıl kurtulmalı?

Düşüncelerini toparlamaya çalışıyordu. Fransa’da öğlen saatleriydi. Sabah onu ofiste göremeyince ekibindekiler en­dişelenmiş olmalıydılar. Scymour’un, kendisine ulaşmayı denediğine emindi. Öncelikle ona ulaşmalı, ondan bu olayı araştırmasını istemeliydi. Zihninde yapılacaklar listesi oluş­maya başlıyordu: 1) Franklin-Rooscvelt Otoparkının gü­venlik kameralarının kayıtlarına ulaşmak, 2) gece yarısından sonra Paris’ten Amerika’ya giden tüm özel uçakların listesi­ne ulaşmak, 3) Audi’sinin bulunduğu yeri tespit etmek, 4) şu Gabriel Keyne denen adamı ve anlattıklarının gerçekliğini kontrol etmek…

Soruşturmayı andıran bu bakış açısı onu biraz olsun sakinleştirmişti.Uzun zamandır, mesleğinin verdiği adrenalin onun başlıca yakıtıydı. Geçmişte hayatını alt üst etmiş bu uyuşturucu, artık sabahları onu yataktan kaldıran tek sebepti.

İçindeki polisin kontrolü devralmaya başlaması onu biraz olsun rahatlatmıştı, nasıl bir soruşturma yürüteceği kafasında belirmeye başladı: Seymour onun vereceği talimatlar doğrul­tusunda Fransa’daki araştırmaları yönetecek, kendisi de olay verim araştıracaktı.

Fi ele ilerlemeye devam eden Alice ve Gabriel kısa süre­de parkın batı çıkışındaki üçgen Strawbcrry Fields bahçesine ulaşmışlardı. Alice müzisyeni kaçamak bakışlarla izliyordu. Hu adamın kını olduğundan emin olması gerekiyordu. Ona kelepçelen bu adam mı takmıştı? Eğer öyleyse neden?

Adam tehditkar bir bakış eşliğinde, “Öneriniz ne?“ diye sordu.

Guillaume Musso’ nun kaleme aldığı Bellek tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close