Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Ben, Efsane Kitap Özeti Richard Matheson

Edebiyat severler Richard Matheson tarafından yazılan Ben, Efsane kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Richard Matheson Ben, Efsane Kitap Özeti

Ben, Efsane” 2020 yılında İthaki Yayınlarından çıkan 208 sayfalık bir kitap. “Ben, Efsane” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Richard Matheson tarafından kaleme alınmış. “Ben, Efsane Özeti”ne birlikte bakalım.

Ben, Efsane Arka Kapak Yazısı

Richard Matheson korku, gerilim, fantastik ve bilimkurgu türlerinin en üretken ve en yaratıcı isimlerinden, yalnızca edebiyatta değil sinemada da ardılı sanatçıları hatırı sayılır derecede etkilemiş bir usta. Ben, Efsane ise bilimkurguyla korkuyu harmanlayarak insanlığın batıl inançlarına mikroskopla bakan, yazarın en bilindik ve en düşünsel eseri.

Robert Neville dünyada kalan son insandı… ama yalnız değildi. Toz fırtınasıyla birlikte hızla yayılan bir salgın tüm insanları gece yaşayan kan emici birer yaratığa dönüştürmüştü. Bu salgından etkilenmeyen Neville ise gündüzleri vampirleri avlıyor, gece olup da yaratıklar ortaya çıkınca korunaklı evinde saklanarak hayatta kalmaya çalışıyordu.

Vampirizme neden olan mikrobu araştırarak durumu tersine çevirmeyi, hâlâ tam olarak dönüşmeyen insanları kurtarmayı amaçlayan Neville bir yandan paranoya, umutsuzluk ve yalnızlıkla mücadele ederken hayatta kalan tek insanın kendisi olmadığını öğrendiğinde geleceği tahmin edemeyeceği bir yola sapacaktı.

Vampirizm bir mit mi yoksa bilimle çözülebilecek bir hastalık mı? Bir hastalıksa tedavisi mümkün mü?

Ben, Efsane, insanın mitleşme hikâyesi

Richard Matheson tarafından kaleme alınan Ben, Efsane tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!