Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Tanrı'yı Gören Son İnsan Kitap Özeti Ertuğrul Özkök

Nefha Kitap Özeti Sezgin Kaymaz

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Benden Ne Olur Kitap Özeti Aslı Kızmaz

Benden Ne Olur Kitap Özeti Aslı Kızmaz

Benden Ne Olur Kitap Özeti Aslı KızmazAslı T. Kızmaz’ ın yeni çıkan romanına mutlaka bakmalısınız. 

Aslı Kızmaz Benden Ne Olur Kitap Özeti

Benden Ne Olur” 2019 yılında İnkılap Kitabevinden çıkan 184 sayfalık bir kitap. “Benden Ne Olur” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Aslı Kızmaz tarafından kaleme alınmış. “Benden Ne Olur Özeti”ne baktığımızda ise aşk, eğlence ve çalışma hayatının her adımını aktaran, gelgitlerle bezenmiş bir hayatın anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

kolay yoldan para kazanmam lazımdı! Hop hop hop aklınıza öyle şeyler getirmeyin! Televizyonda milyonlar dağıtan prog­ramlar var! Birini kazansam bana yeter. Önce entelektüel yapımı kullanıp “Kim Milyoner Olmak İster? ”e katılayım dedim, fakat en son okuduğum kitabı, en son ne zaman okuduğumu bulama­mamla birlikte bu ısrardan vazgeçtim.

Sonra da reytingleri uçuran kutu yarışması gözüme çarptı; dedim, ben buradan yürürüm. Hemen başvurdum. On tane ele­meye girdim, herkes bana bayılıyor. Ay öyle tatlısın, ay böyle tat­lısın! Sonunda finale kaldım, programı yapan adamla son görüş­meye katılacağım. Dedim, bu iş tamamdır. Hemen barımın adını düşünmeye başladım. “Rehab” koymaya karar verdim. Subliminal mesajlar bizim işimiz, 83’ten beri! Neyse, adamla görüşme­miz başladı, heyecan dorukta, adam standart şeyler soruyor ama bana devamlı ekrandan bakıyor, belli ki ekranda nasıl göründü­ğüm onun için çok önemli. Acaba ekranda nasıl görünüyorum? Gözünü yediğim Instagram’ı biraz daha önce bulunsaydm, şimdi hepimiz artistiz! Allah’tan bankadan kredi çekip annemlerden gizli burnumu yaptırdım. Aslında burnumu hep çok güzel sanır­dım, ta ki ortaokuldaki sınıf arkadaşım Sevda, “Sertab biliyor musun, burun deliklerin görünmüyor” diyene kadar. O gün bu­gün kafama takmıştım. Annem konuya şiddetle karşı çıkınca, bankadan ev düzüyorum diye kredi çekip yaptırdım. Sıfır kilo­metre burnum ve ben nasıl göründüğümüzü bilmiyorduk ama özgüvenimiz tamdı. Adam bana ekrandan bakıyor ve devamlı soru soruyordu. Bence gayet iyi gidiyordu. “Son bir soru” dedi.

“Yarışmayı kazanırsan ödül parasıyla ne yapacaksın?”

“Kokteyl barı açacağım.”

Adam bir anda kafasını ekrandan kaldırdı, bana bakmaya başladı. İçimden dedim ki, “Tamamdır, adam bayağı etkilendi. Herkes kesin ev, araba alıcam; anama, babama bakıcam gibi kli­şe cevaplar veriyor.” Resmen bir anda daha da dikleştim, hava­landım.

“Hımmm… Her Şey Çok Güzel Olacak”tâki gibi mi?”

“Evet, tam da öyle. Zaten en sevdiğim filmdir,”

Aslı Kızmaz’ ın kaleme aldığı Benden Ne Olur tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Tek Yorum

  1. Herkezi bekleriz kardeş

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!