Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Karşılıklı Telefon Konuşması Örneği

Bir Zaman Hayal Olan Düşüncelerin Bugün Gerçek Olduğunu Biliyoruz İlerde Gerçekleşeceğini Düşündüğünüz Hayallerinizi Yazınız

Ana Sayfa / Sorularınız / Bilgisayar Nasıl ve Nerelerde Kullanılır
Ödev Soruları

Bilgisayar Nasıl ve Nerelerde Kullanılır

Sponsorlu Bağlantılar


Bilgisayar Nasıl ve Nerelerde Kullanılır

Günümüzde bilgisayarlar yaşamımızın birçok alanında kullanılmaktadır. İlk akla gelen örnek öğrenciler ödevlerini yaparken bilgisayardan ve internetten yararlanırlar. Ama sadece öğrenciler mi? Birçok meslek dalında, iş hayatında, günlük hayatta bilgisayar kullanılır.

Bilgisayarın en çok kullanıldığı yerleri şöyle sıralayabilir:

  • Eğitim Alanında
  • Sağlık  Alanında
  • Askeri Alanda
  • Ekonomik Araştırmalarda
  • Kamusal Hizmetlerde
  • İş Hayatında
  • İletişim  Alanında

Bu örnekler çoğaltılabilir.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir