Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Bilgisayarda Oyun Oynayan Öğrenciye Şiddet!

Bilgisayarda oyun oynayan öğrenci yapılan şiddeti kınıyoruz. Şiddet maruz  öğrenciye ise büyük geçmiş olsun diyoruz.

Bilgisayarda Oyun Oynayan Öğrenciye Şiddet!

Hepimiz hayatımızın bir döneminde bir şekilde oyun oynamıştır.   Bu oyunlar geçmişte topaç, körebe, saklambaç şeklindeyken artık yaşadığımız dönemde oyunların şekli değişmiştir.  Ortaokul ve lise çağındaki öğrenciler cep telefonlarındaki oyunları oynamayı tercih etmektedir. Bu yaştaki öğrencilerin özellikle bilgisayar oyunlarına merakı dikkat çekicidir.  Bu yaştaki bireylerin oynamış oldukları oyunların anne ve babaları kontrolünde oynamaları gerekmektedir.

Zonguldak’ta bir lisede yaşanan talihsiz olay ise bizim haberimizin konusu oldu.  Şöyle bir manzarayı hayal etmenizi istiyorum. Kütüphanede bir öğrenci bilgisayarda oyun oynamakta.  Aslında kütüphanedeki bilgisayar oyun için kurulmamış. Daha sonra bir görevli geliyor ve o öğrencinin kafasına demir bir çubukla vuruyor.  Ne ne kadar da kötü bir manzara değil mi? Aslında görevlinin öğrenciyi uygun bir dille uyarması gerekmekteydi. Fakat şiddete başvurması ise bizim hiç ama hiç tasvip etmediğimiz bir olay. 

Şiddet Uygulayan Kişiye Gerekli Ceza Verilmeli

Şiddet uygulayan kişinin psikolojik sorunlarının olduğu ve tedavi gördüğü bildirildi. Fakat şiddete maruz kalan öğrencinin ölümü gibi bir olay yaşansaydı ailesine kim nasıl hesap verebilecek. Bu tür durumların yaşanmaması adına ruhen sağlıklı olmayan bireylerin okullarda çalıştırılmaması gerekir. Bu bireyleri gerekli tedaviyi gördükten sonra onlara uygun bir işte çalışmaları en doğru seçim olacaktır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!