Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Bilgisayarlar Yaşantımıza Ne Gibi Yenilikler ve Kolaylıklar Getirmiştir
Ödev Soruları

Bilgisayarlar Yaşantımıza Ne Gibi Yenilikler ve Kolaylıklar Getirmiştir

Sponsorlu Bağlantılar


Bilgisayarlar Yaşantımıza Ne Gibi Yenilikler ve Kolaylıklar Getirmiştir

Bilgisayarlar hayatımızı çok fazlaca kolaylaştırmıştır. Hayatımıza birçok yenilik getirmiştir. Daha önce herhangi bir ödevi yapmak için kütüphanelere gitmemiz gerekirken şimdi bilgisayar sayesinde her türlü bilgiye kolayca ulaşabiliyoruz.

Bunun yanında birçok kitabı e-kitap şeklinde bilgisayarımıza yükleyip yüzlerce sayfalık bir kitabı okuyabiliyoruz. Ödevlerimiz konusunda sıkıntı yaşadığımız zaman arkadaşlarımıza ve gerektiğinde öğretmenlerimize mail atıp yardım alabiliyoruz.

Hayatımızdaki birçok işi bilgisayar sayesinde yapıyoruz.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir