Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Bilim insanı neler yapar?” araştırınız. Türk bilim insanlarından birini tanıtan bir sunum hazırlayınız.

Bilim insanı neler yapar?” araştırınız. Türk bilim insanlarından birini tanıtan bir sunum hazırlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Bilim insanı neler yapar?” araştırınız. Türk bilim insanlarından birini tanıtan bir sunum hazırlayınız.

4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu sene hazırlanan-basılan önemli kitaplardan bir tanesi 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı oldu. Kitabı incelediğimizde ise öğrencilerimizin düzeyine uygun olarak hazırlandığını görüyoruz. 4. Sınıf öğrencileri bu kitaptaki soruları büyük bir keyifle çözeceklerdir.

Bu yayınımızda ise inceleyeceğimiz ders:  “4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Evvel Cevap olarak kitaptaki soruları tek tek ve ayrıntılı bir şekilde ele almaya çalışacağız. Şimdi sorumuzu cevaplayalım.

Soru: Bilim insanı neler yapar?” araştırınız. Türk bilim insanlarından birini tanıtan bir sunum hazırlayınız.

  • Cevap: Vecihi Hürkuş, 1896 İstanbul doğumlu Kurtuluş Savaşı’nın ilk ve son uçuşlarını gerçekleştiren, Balkan savaşı, Birinci Dünya savaşı gibi savaşlara da katılmış bir  pilottur.Pilot Astsubay Birinci Dünya Savaşı sırasında pilot lisansı almış ve savaş sırasında keşif ve bombardıman uçuşları gerçekleştirmiş, düşman uçağı düşürmeyi başarmış ilk pilottur.Kurtuluş savaşına katkıları nedeniyle kırmızı şeritli istiklal madalyası ve takdirnameler ile ödüllendirilmiştir.
1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir