Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kompoziyon

Bir çocuk ve uçurtmanın size hissettirdiklerini kompozisyon biçiminde yazınız.

Bugünkü yazımızda “Bir çocuk ve uçurtmanın size hissettirdiklerini kompozisyon biçiminde yazınız.” kompozisyon konusunu ele alacağız.

Bir çocuk ve uçurtmanın size hissettirdiklerini kompozisyon biçiminde yazınız.

Küçükken sorardım kendime en çok istediğim şey nedir diye. Genellikle hep aynı şey çıkardı dudaklarımın arasından: özgür olmak isterim. Kuşlara ne zaman baksam küçükken hep söylediğim o kelime gelir aklıma. Özgür olmak. Neden mi kuşlar. Bir baksanıza bütün gökyüzü, bütün mavilik onların alanı. İstedikleri gibi arşınlayabiliyorlar Dünyayı. Bir de bize bakın kendi hırslarımız ve saçma alışkanlıklarımız içinde ne kadar özgür kalabiliyoruz ki? Uçurtma uçururdum o zamanlar. Hep uçurtmanın ipi beni sımsıkı sarsın da gezdirsin ufku diye dua ederdim. Belki o zaman üzerinden geçeceğim parklar, yollar ve tarlalar dağlar ovalar hep benim olurdu. Hepsinin yurttaşı veya arkadaşı olurdum. Hala o güzel hayallere daldığım zamanlar oluyor. Hemen alıyorum uçurtmamı salıyorum gökyüzüne. Her şeye inat açıyorum ipini sonuna kadar ve gökyüzünde sonsuza kadar salınıyorum özgürce. Size de öneririm bir deneyin ve korkmayın bir uçurtma çok ucuz.

Sizler için “Bir çocuk ve uçurtmanın size hissettirdiklerini kompozisyon biçiminde yazınız.” konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close