Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Bir Yer Düşünüyorum Şiiri İle İlgili Kompozisyon
Ödev Soruları

Bir Yer Düşünüyorum Şiiri İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Bir Yer Düşünüyorum Şiiri İle İlgili Kompozisyon

Bir Yer Düşünüyorum

Bir yer düşünüyorum, yemyeşil,
Bilmem, neresinde yurdun.
Bir ev günlük güneşlik
Çiçekler içinde memnun.

Bir yer düşünüyorum şiiri Ziya Osman Saba’nın şiiridir. Bu şiirde şair düşlediği evin, yerin, dünyanın tasvirini yapmıştır. Ziya Osman Saba düşündüğü yeri yemyeşil, güneşli çiçekler içinde bir yer olarak hayal ediyor. Bahçe kapısından içeri girdiği zaman ıhlamur kokusunu alıyor. Bahçeye girdiğinde bahçeye çocukların salıncaklar kurmasını istiyor, yemişlerin çocuklar tarafından büyük bir iştahla yendiğini söylüyor. Rüzgarın esmeyip konuştuğundan, evlatların torunların sevincinden bahsediyor.

Ziya Osman Saba’nın Bir Yer Düşünüyorum Şiirinde mutlu ve güzel bir dünya var. Bu dünyada yaşamak istiyor şair. Dünyamızın böyle olmasını istiyor, mutlu, mesut, yemyeşil, güneşli…

NOT: Evvel Cevap sitesi olarak siz değerli öğrencilerimizin soruların en iyi şekilde cevaplamaya gayret ediyoruz. Sorular kategorisinde yorum bölümünden bize sorularınızı gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde sorularınız cevaplandırılacaktır. Sorular cevaplandırılırken cevapların olabildiği kadar net ve açık olmasına özen gösterilecektir. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya layık olmak adına sitemizdeki çalışmalara devam ediyoruz. Evvel Cevap kurulduğu ilk günden itibaren pek çok kategoride yayın hazırladı. Şu anki bulunduğunuz kategoride ise binlerce soru – cevap var. Bu kategorideki yayınlar kısaca sorucevap şeklinde hazırlandı. Soru ve cevaplarınız için aynı zamanda evvel cevap forum sitesini açtık. Evvel Cevap Forum ise sadece soru cevap şeklinde olacak basit fakat bir o kadar da faydalı bir site olacak.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir