Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / Biyolojik yasaların insanlara ne gibi yararları vardır?
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Biyolojik yasaların insanlara ne gibi yararları vardır?

Sponsorlu Bağlantılar


Biyolojik yasaların insanlara ne gibi yararları vardır? Arkadaşlarınızla tartışınız.

Cevap: Canlıların doğması, büyümesi, yok olması gibi süreçler anlamına gelen biyolojik yasalar insanlara bilgi aktarımında ve de insan hayatının gün geçtikçe gelişmesinde önemli rol oynarlar. Bu yasalar evrensel olup deney ve gözlem sonucu öğrenilmişlerdir. Her canlı yaşayacağı ortama göre yaratılmıştır ki biyolojik yasalar sonucu bu zorunluluktur. Yoksa canlılar yaşayamazlar.

Ekstra bilgi:

Biyolojik yasalar, en küçüğünden en büyüğüne kadar evrendeki tüm canlılar konusunda dengeyi ve yaşanabildiği göstermektedir. Bu yasalar doğumdan ölüme kadar canlıların hayatının her evresini ilgilendirmektedir. Yaşamın beslenmeye bağlı oluşu, biyolojik yasalardan biridir. Canlılar, enerji ihtiyaçlarını beslenme yoluyla sağlar. Canlıları besleyen pek çok ürün toprakta yetişir. Bitkilerin büyümesi, gelişmesi ve ürün vermesi de biyolojik yasalar dâhilinde gerçekleşmektedir.

0
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir