Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Nigahdar Kitap Özeti Başak Sayan

Gülümseyebilmek Kitap Özeti İbrahim Çoban

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Bize Güzel Bir Son Lazım Kitap Özeti Gökçe Dölek

Bize Güzel Bir Son Lazım Kitap Özeti Gökçe Dölek

Bize Güzel Bir Son Lazım Kitap Özeti Gökçe DölekEdebiyat severler Gökçe Dölek‘in yazmış olduğu Bize Güzel Bir Son kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Gökçe Dölek Bize Güzel Bir Son Lazım Kitap Özeti

Bize Güzel Bir Son Lazım” 2019 yılında Karakarga Yayınevinden çıkan 272 sayfalık bir kitap. “Bize Güzel Bir Son Lazım” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Gökçe Dölek tarafından kaleme alınmış. “Bize Güzel Bir Son Lazım Özeti”ne baktığımızda ise narsist bir adam ile ilişki bağımlısı bir kadının çarpışmasının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…yanlarını saklamak için böyle davranırlardı. Evlendilerse şanslı sa­yılabilirlerdi, çünkü bu adamm tuzağına bir kadın ancak evlenerek tam anlamıyla düşebilirdi.

Masaya geri döndüğünde Tuğba yılladır hiç değişmeyen gün­deminden bahsediyordu. Sohbeti ortasından yakalamış olsa da çok aşina olduğu bir konu olduğundan anlamakta zorlanmamıştı Narin. Yeni teoriler bulan Tuğba heyecanla anlatıyordu.

“Geçenlerde üşenmedim, hayatıma giren bütün adamların bir listesini yaptım. Ve trajikomik bir ortak özellik çıktı karşıma. Ha­yatımdaki neredeyse her erkek benimle tanışmadan neredeyse beş saat önce borsada bütün parasını kaybetmiş ya da başka bir değişle mal varlığını. Bana gelene kadar var olan mal varlığının bütün kay­mağım yiyen kızların şutladığı herifler, ‘Ben de dün arabamı sattım, annemlere yeni taşındım, iş yerini yeni kapattım,’ diye karşımda almışlar soluğu. İşte bu kadar şanslıyım züğürt bulma konusunda. Zengin kız fakir oğlanın modern çağ hali gibiyim yemin ederim.” Ağlanacak hallerine kahkahalarla gülüyorlardı. Finansçı Dev­rim espriyi patlatmıştı: “Kızım bugün Forbes listesine bakıp beğe­neceğin beş adamın o gün içerisinde hisselerini düşürebilme gü­cüne sahipsin, bu gücünü kullanabilirsin.”

Ses tonunu şımarık âşık bir kadına benzetip “Benim arabam, evim, param ikimize de yeter sevgilim,” diye karşılık vermişti Tuğba.

Aslında kimseye ihtiyaçları yoktu. Özellikle de yüzsüzce ka­dınların sevgilerini ve paralarını tüketen erkeklere hiç. Ama yine de sevilmek istiyordu kadın. Ve bunun karşılığında her şeyi ver­meye hazırdı. Bankalar durmadan çıkarttıkları şu krediden bir de “sevgili için tüketici kredisi” çıkartsa bir sürü kadın kuyruk olur­du önlerinde. Hem de çoğu iyi mevkilerde çalışan, güzel yerlerde oturan, hoş denebilecek kadınlar olurdu. Neden mi? Cevap yine aynıydı; sevilmek için…

Gökçe Dölek’ in kaleme aldığı Bize Güzel Bir Son Lazım tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!