Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Bunun Böyle Olmaması Lazımdı Kitap Özeti Ata Sözütok

Edebiyat severler Ata Sözütok‘nın yazmış olduğu Bunun Böyle Olmaması Lazımdı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Ata Sözütok Bunun Böyle Olmaması Lazımdı Kitap Özeti

Bunun Böyle Olmaması Lazımdı” 2019 yılında Küsurat Yayınlarından çıkan 230 sayfalık bir kitap. “Bunun Böyle Olmaması Lazımdı” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Ata Sözütok tarafından kaleme alınmış. “Bunun Böyle Olmaması Lazımdı Özeti”ne baktığımızda ise kafası tatil yerlerindeki eczaneler gibi karışık olan Helen Sarınar ve dibi gelen diş macunu bitsin diye günde dört kez dişlerini fırçalayan Ferhan Işılak ile tanışmaya, çokça gülerken bir miktar da hüzünlerinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Helen uyku mahmuru bir şekilde salona girdi. Ferhan salon­daki koltukta uyuyordu. Bacakları koltuktan çok daha uzun olduğu için sarkıyordu. Boynu yamuktu.

“Ferhan hadi kalk, uyandır demiştin. Bir yere mi ne gidecek­tin?”

Ferhan gözlerini açıp garip garip baktı. Anlam veremedi başta salonda, koltukta uyuyor oluşuna. Helen’in kim ol­duğunu hatırlaması biraz zaman aldı. Gözlerini ovuşturup kalktı çevik bir hareketle.

“Günaydın,” dedi. Ferhan mesafeli biridir.

Helen uyandığını görünce banyoya doğru ilerledi. Yalandan yüzünü yıkayıp havluyla sildi. Helen sabahları herhangi bir şey yapmaya çok üşenir.

“Günaydın. Benim de çıkmam gerekiyor. Beni Beşiktaş’a atar mısın? Hazırım ben. Sen de giyin çıkalım.”

Ferhan, Helen’in hiç de dışarı çıkmaya hazırmış gibi durma­yan kombinini inceledi arkasından.

“Kahvaltı yapalım.”

Ata Sözütok’ nın kaleme aldığı Bunun Böyle Olmaması Lazımdı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!