Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Büşra Yılmaz 4N1K Kitap Özeti

Büşra Yılmaz 4N1K Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Büşra Yılmaz 4N1K Kitap Özeti

4N1K Epsilon Yayınlarından 2015 yılında çıkan 488 sayfalık bir kitap. 4N1K kitabının yazarı Büşra Yılmaz Türk Edebiyatının gelecek vadeden genç kadın yazarlarından.

4N1K kitabı genç bir kızın, daha doğrusu genç kızlığa yeni girmiş bir kızın, aşklarını, tecrübelerini, ilişkilerinin anlatıldığı bir kitap.

Büşra Yılmaz 4N1K ktabından küçük bir bölüm:

*******************

“Her küçük kız, hayatında bir kere prenses olmanın hayalini kurmuştur gece yatmadan önce. Prenses olup, o kabarık elbi­seden giyerek prensinin kollarına atılmanın hayalini… Hiçbir zaman öyle bir kız olmadım ben. Hatta, küçüklüğümde anne­min beni uyutmak için okuduğu masallardan vc o masallarda­ki prenseslerden nefret ettim hep. Kıyafetlerinden utanıp, bir periden yardım kabul eden ve camdan bir topuklu ayakkabıyla onu sadece öyle görüp beğenecek bir prense giden Sinderel- la’dan nefret ettim. Uyanmak için bir erkeğe muhtaç Uyuyan Güzel’den nefret ettim. Kuş tüyü yatağındaki bir bezelyeden rahatsız olan o prensesten nefret ettim. Bacakları olan bir ada­ma âşık olup, sonunda köpük olan deniz kızından nefret ettim. Ölünce, onu deli gibi seven yedi dünya tatlısı cücenin ağlama­sına uyanmayıp, bir prensin öpücüğüyle uyanan Pamuk Prenses’ten nefret ettim. Hepsinden… Bence prensesler, dünyadaki en aptal kişilerdi. Annem her ne kadar ben böyle deyince dudak- lanma parmağıyla bastırıp, “Bir daha duymayayım, yoksa dışarı top oynamaya yollamam seni!” diye tehdit etse de, o odamdan gidince yine prenses kostümlü bebeklerimin üzerinde tepinip onlardan nefret ettiğimi söylerdim sürekli. Pembe ve mavinin kesin bir çizgi ile ayrılmadığı ve birbirine karıştığı kendi ütopya…”

*******************

Büşra Yılmaz 4N1K kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

24
like
13
love
0
haha
0
wow
1
sad
18
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir