Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Bütün Hal Eklerini Kullanarak Kısa Bir Yazı Yazınız
Ödev Soruları

Bütün Hal Eklerini Kullanarak Kısa Bir Yazı Yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


Bütün Hal Eklerini Kullanarak Kısa Bir Yazı Yazınız

Türkçede ismin halleri 5 tanedir. Bunlar:

  • Yalın ali
  • -e hali (yönelme hali)
  • -i hali (belirtme hali)
  • -de hali (bulunma hali)
  • -den hali (ayrılma/çıkma hali)

Türkçede ismin hallerini kullanarak kısa bir yazı yazalım. Kullandığımız isim halleri kırmızı ve koyu şekilde belirtilmiştir.

Okula gidip çay içtim. İçtiğim çok çok  güzeldi. Fakat ben okulda düne kadar bu kadar güzel bir çay içtiğimi hatırlamıyorum. zil çaldı sınıfa geçtim.Arkadaşlarımın sınıfı kirlettiğini gördüm. Bu duruma çok sinirlendim. Hemen sınıftan çıktım. Öğretmenler odasına gittim. Öğretmenime durumu anlattım. Benimle ayakta konuştu. Bu duruma çok ama çok kızdı. Hemen sınıfa geldi ve arkadaşlarıma kızdı.

NOT: Evvel Cevap sitesi olarak siz değerli öğrencilerimizin soruların en iyi şekilde cevaplamaya gayret ediyoruz. Sorular kategorisinde yorum bölümünden bize sorularınızı gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde sorularınız cevaplandırılacaktır. Sorular cevaplandırılırken cevapların olabildiği kadar net ve açık olmasına özen gösterilecektir. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya layık olmak adına sitemizdeki çalışmalara devam ediyoruz. Evvel Cevap kurulduğu ilk günden itibaren pek çok kategoride yayın hazırladı. Şu anki bulunduğunuz kategoride ise binlerce soru – cevap var. Bu kategorideki yayınlar kısaca sorucevap şeklinde hazırlandı. Soru ve cevaplarınız için aynı zamanda evvel cevap forum sitesini açtık. Evvel Cevap Forum ise sadece soru cevap şeklinde olacak basit fakat bir o kadar da faydalı bir site olacak.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir