Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki şiire göre hangi durumlarda Allah’a (c.c.) şükür ifadesinin kullanıldığını bularak arkadaşlarınızla paylaşınız

Sevap ve günah” kavramlarını duyduğunuzda zihninizde nelerin canlandığını belirtiniz.

Ana Sayfa / Sorularınız / Büyüklerinizden tekbir ve salavat hakkında neler öğrendiniz?

Büyüklerinizden tekbir ve salavat hakkında neler öğrendiniz?

Sponsorlu Bağlantılar


Büyüklerinizden tekbir ve salavat hakkında neler öğrendiniz?

Evvel cevap kurulduğu ilk günden itibaren özgün bir web sitesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Öğrencilerimizden gelen soruları, sınıf düzeylerine uygun olarak, en kısa ve hızlı bir şekilde cevaplıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz internette araştırma yaparken doğru bilgiye ulaşabilsinler. Bu sene de kitap cevaplarının yanı sıra sizden gelen soruları da cevaplamaya devam ediyoruz.

Bu yayınımızda ise cevaplayacağımız dersin kategorisi:  “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen soruyu yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Şimdi lafı daha çok uzatmadan sizden gelen sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Soru:Büyüklerinizden tekbir ve salavat hakkında neler öğrendiniz?

  • Cevap: Büyüklerimizden, Peygamberimizin ismi anıldığı zaman salavat getirmek gerektiğini, tekbir ise ezan okunduğu zaman her gün Allahu Ekber söylendiğinde ne anlama geldiğini öğrendimSalavat; Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e saygı göstermek ve onu anmak demektir. Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali muhammed, anlamı; Allahım! (peygamberimiz) Hz.’ Muhammed’ e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

    Tekbir; Herşeyden üstün demektir. Her Namazda söylenmektedir.

    Kurban Bayramı’nın arife günü sabah namazından, bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar farz namazlardan sonra tekbir söylenir. Buna teşrik tekbiri denir.

0
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir