Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / Çalışmanın bireysel ve toplumsal açıdan yararlarıyla ilgili kısa bir yazı yazınız
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Çalışmanın bireysel ve toplumsal açıdan yararlarıyla ilgili kısa bir yazı yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


Çalışmanın bireysel ve toplumsal açıdan yararlarıyla ilgili kısa bir yazı yazınız.

Doğru cevap:

Çalışmak hem bireysel hem de toplumsal açıdan çok önemlidir. Allah çalışmayanı tembel olanı sevmez. Biz de üretmek, çalışmak zorundayız. 

Ekstra bilgi:

Allah’ın (c.c.) her şeyi ölçülü bir şekilde yarattığının kanıtlarından biri de insandır. İnsanın anne kar­nındaki gelişiminden dış görünüşüne kadar her şey bunu göstermektedir. Gözlerimizin bedenimizdeki yeri, kulağımızın belli frekanstaki sesleri işitmesi, sinir sistemimiz, kalbimizin yapısı ve kan pompalama gücü, insan vücudundaki kanın yenilenmesi hep aynı ölçü ve düzen içinde oluşmaktadır.

Evren ve yaratılan her şey, Yüce Allah (c.c.) tarafından insanın hizmetine sunulmuştur. Kur’an-ı Kerim’de canlılar, canlıların yaratılışı ve doğayı konu edinen bir ayette bu durum şöyle açıklanır: “(O, öyle lütufkâr) Allah’tır ki gökleri ve yeri yarattı. Gökten suyu indirip onunla rızık olarak size türlü meyveler çıkardı. İzni ile denizde yüzüp gitmeleri için gemileri emrinize verdi; nehirleri de sizin (yararlanmanız) için akıttı.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir