Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Can Yılmaz Klişe Hayatlar Matbaası Kitap Özeti

Can Yılmaz Klişe Hayatlar Matbaası Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Can Yılmaz Klişe Hayatlar Matbaası Kitap Özeti

Klişe Hayatlar Matbaası Özet

“Klişe Hayatlar Matbaası” 2016 yılında İnkılap Kitabevinden çıkan 240 sayfalık bir kitap. “Klişe Hayatlar Matbaası”‘nın yazarı ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın abisi Can Yılmaz. Can Yılmaz’ın biyografisini yazdığı kitabı okurken aynı zamanda Cem Yılmaz’la olan anılarını yaşantılarını da okuyoruz.

Yeni Başlayanlar İçin Can Yılmaz – Klişe Hayatlar Matbaası kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Klişe Hayatlar Matbaası kitabından küçük bir bölüm. 

********************

Lan olmak gençlere pek yakışmıştı, halbuki az evvel kimliklerine “sadece bakarak” onları teşhis etmiş isimlerini biliyordu, olsun sorun değildi, onlar zaten birbirlerine “lan” diye hitap ediyordu ve polis ile aralarında bu yüzden bir küslük yaşamaya gerek yoktu.

Polis arabasına nasıl sığacakları tartışılırken yoldan ge­çen bir iki kişi daha arabanın soğuk kaportasına uzanmıştı, belli ki biri aranıyordu ve aranan her kimse onlardan biri değildi, zira az evvel kimlikleri polisin elindeydi ve önüne arkasına dikkatlice bakılıp aranan bilileri olmadıkları gözle tespit edilmişti. Bu gereksiz düşünceler ile boğuşurken yan­larına bir polis minibüsü yanaştı, içindeki kalabalık onlara tamdık gelmedi, evlerden ırak bazı tipler buz gibi camlara burunlarını dayamış dışarıdaki kalabalığa bakıyordu.

“Binin lan arabaya…”, “Binin lan minibüse!” olarak değiştirildi. Hızlı hareketlerle, içi buz gibi minibüse doluştu­lar, çok şükür ayakta kalan olmamıştı, şoför polisin yanına oturan arkadaşları, yekpare koltuktaki şoför polise zimmetli MP5 makineli tabancayı eline aldı, koltuğa güzelce yerleşti. Şarjörü dolu, mermisi henüz namluya sürülmemiş makineli tabancayı dizlerinin üzerine güzelce yerleştirip arkada salak salak bakanlara döndü, “Kokmayın lan!” bakışı attı ve yola çdmlar.

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir