Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Sorularınız

Canlıların Yapısı Hakkına Bilgi

Bugünkü yazımızda “Canlıların Yapısı Hakkına Bilgi” sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Canlıların Yapısı Hakkına Bilgi

Kendi başına varoluş yeteneğine sahip bir canlıya organizma denir. Tüm organizmalar; yaşamın temel birimleri olan ve yaşamsal öneme sahip tüm kimyasal süreçleri gerçekleştiren hücrelerden oluşur. En basit organizmalar yalnızca bir hücreye sahiptir (bunlar bir hücrelilerdir), fakat çok daha karmaşık organizmalar; örneğin insanlar; milyarlarca hücreden oluşurlar Bunlar çok hücrelilerdir ve farklı tipte hücrelere sahiptirler. Her hücre tipi, kendine özgü görevine uyum sağlamıştır. Benzer tip hücrelerden oluşan gruplar (cansız materyalle birlikte) organizmanın kas dokusu gibi farklı dokularını meydana getirirler. Birkaç farklı doku tipi birlikte bir organı, örneğin mideyi oluştururken, bir dizi organ birlikte bir sistemi, örneğin sindirim sistemini oluşturur

Sizler için “Canlıların Yapısı Hakkına Bilgi” konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close